Visi daržovių įvežimo iš ES į Rusiją apribojimai bus panaikinti rugpjūčio 9 dieną. Apie tai, kaip praneša „Interfax“, pareiškė vyriausiasis Rusijos sanitarijos gydytojas Genadijus Oniščenka.

Pasak jo, sprendimas buvo priimtas dėl to, kad ūmios žarnyno infekcijos protrūkis ES pasibaigė: paskutinis atvejis, kai žmogus susirgo žarnyno infekcija dėl daržovių vartojimo, ES šalyse buvo užfiksuotas liepos 26-ąją.

Rusijos vartotojų teisių priežiūros tarnyba „Rospotrebnadzor“ birželio 2 dieną uždraudė visų daržovių tiekimą iš ES į Rusiją. Draudimas importuoti daržoves iš ES buvo susijęs su žarnyno infekcijos protrūkiu Europos Sąjungoje. ES kritikavo šį „Rospotrebnadzor“ sprendimą ir perspėjo, kad tokios Rusijos priemonės gali apsunkinti Rusijos prisijungimą prie Pasaulio prekybos organizacijos (PPO).

Birželio 10 d. paaiškėjo, kad „Rospotrebnadzor“ leis importuoti kai kurias daržovių rūšis iš tam tikrų Europos Sąjungos šalių, o birželio pabaigoje Rusijos valdininkai susitarė su Europos valdininkais, kokiu pagrindu bus leidžiamas importas. Galiausiai „Rospotrebnadzor“ nutarė palaipsniui leisti daržovių importą iš tam tikrų šalių - tarp jų, Olandijos, Danijos, Belgijos, kt.

Federalinės muitų tarnybos duomenimis, 2011 m. birželį į Rusiją buvo įvežta daržovių iš viso už 254 mln. dolerių - tai 38 proc. mažiau nei gegužę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų