Rusijos valdžios atstovai pranešė apie didžiausią privatizaciją šalyje nuo 1990 metų. Skaičiuojama, kad gali atnešti 145 mlrd. pelno, informuoja BBC.
Rusijos vicepremjeras Igoris Šuvalovas pranešė, kad visiškai arba iš dalies bus privatizuojama 900 įmonių. Tarp jų – naftos gigantas „Rosneft“, „Rusijos geležinkeliai“, „Aeroflot“.
Anot I. Šuvalovo, 2012–2015 m. gali būti parduota 15 proc. naftos kompanijos „Rosneft“ akcijų, 25 proc. „Rusijos geležinkelių“ akcijų. Hidroelektrines valdančios „Rusgydro“ 8 proc. akcijų gali būti parduota iki 2013 m.
Taip pat ketinama privatizuoti bankininkystės, telekomunikacijų, žemės ūkio įmones ir netgi dalį vieno Maskvos oro uosto. I. Šuvalovas teigia, jog Rusija yra pasiruošusi privatizuoti Maskvos Šeremetjevo oro uostą, tačiau tam reikia laiko. Anot jo, visų pirma reikia sukurti planą, kaip visus tris Maskvos oro uostus būtų galima sujungti į vieną centrą, o tai geriausiai pavyktų objektus privatizuojant.
Pasitelkusi privatizaciją Rusija siekia sumažinti šalies biudžeto deficitą. Skaičiuojama, kad šiemet jis sieks 5 proc. BVP.
Paskutinį kartą privatizacija šalyje vyko griuvus Sovietų Sąjungai. Daugelis valstybinio turto tada atiteko į atskirų asmenų rankas ir buvo sukurtas stambiųjų oligarchų klanas.