Rusija, kuri prieš mėnesį užtrenkė eksporto duris 4 Lietuvos pieno perdirbimo įmonėms, jas sutiko atverti 13 Lietuvos žemės ūkio įmonių.
Penktadienį Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) pranešė, kad Rusijos Federacijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba papildomai patvirtino dar 13 mūsų šalies žemės ūkio įmonių, kurios taip pat galės į Rusiją eksportuoti savo produkciją sąrašą. Minėtos įmonės į Rusiją veš kiaules, stručius, kiaušinius, kombinuotuosius pašarus, pašarų priedus.
Tačiau iki šiol galioja Rusijos Federacijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos patvirtintas draudimas 4 mūsų šalies pieno perdirbimo įmonėms dėl pieno produktų - sviesto, varškės, grietinės - eksporto.
Rusijos pareigūnai nurodė, jog patikrinus lietuvišką pieno produkciją joje buvo rasti antibiotiko tetraciklino pėdsakai. Rusijoje galiojančios normos draudžia antibiotikų pėdsakus produktuose, nors Europos Sąjungos reikalavimai leidžia nežymius antibiotikų pėdsakus.
Apie šį draudimą su Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu yra kalbėjusi net ir šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tuomet Rusijos vadovas ją patikino, kad jokių išskirtinių reikalavimų jo šalies pareigūnai Lietuvos gamintojams nekels.
Taip pat dėl galimybės panaikinti pieno produkcijos eksporto draudimo į Rusiją rugpjūčio pabaigoje vyko kalbėtis ir žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius. Ministras buvo susitikęs su Rusijos žemės ūkio ministre Jelena Skrynnik, Rusijos Federacijos sanitarijos daktaru Genadijumi Onisčenko bei Rusijos Federacijos Veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos vadovais.
Pranešama, kad Rusijos Federacijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos vadovai nurodė, kad artimiausiu metu Rusija atnaujins 4 Lietuvos pieno perdirbimo įmonių produkcijos eksportą.
Kitą savaitę į Lietuvą atvyksta 11 Rusijos veterinarijos inspektorių, informuoja ŽŪM. Veterinarijos specialistai per porą savaičių patikrins 16 jau eksportuojančių į Rusiją produkciją ir 2 naujas, kurios siekia išvežti į šią šalį produkciją, Lietuvos pieno perdirbimo įmones.
Indrė Sesartė