Ruošia apynasrį pavėžėjams: viena idėjų – neleisti priimti grynųjų

Seimas ruošia apynasrį taksistus iš rinkos stumiantiems pavėžėjams. Juos rengiamasi priversti registruotis ir mokėti didesnius mokesčius. Pavėžėjai įtariami slepiantys nuo mokesčių inspektorių uždirbamas sumas, tad jiems ketinama iš viso uždrausti priimti grynuosius.

Rūta pavėžėja dirba jau metus. Jauna moteris pasakoja, kad šiuo metu tai pagrindinis jos pajamų šaltinis, kurį galima puikiai priderinti prie savo reikalų. Rūta dirbti pavėžėja nusprendė su nuosavu automobiliu, tad pati sprendžia, kada dirba, o kada ne:

„Buvo grafikai, kartais laiko gaila, naktį nėra darbo, o turi vis tiek turi stovėti. Negali miegoti. Tada pradėjau nuomotis, o galiausiai nusipirkau automobilį pasiskaičiavusi, kad labiau apsimoka nusipirkti, nei nuomotis. Kai pradėjau dirbti, svarsčiau, gal praeiti kursus, turėti taksisto licenciją. Kiek teko su pačiais taksistais pakalbėti, jie patys sako, kad neapsimoka. Technikinės daugiau, visokie mokesčiai yra."

Pavėžėjai pasakoja per dieną užsidirbantys apie pusšimtį eurų. O savaitgalių naktimis ir dvigubai ar trigubai daugiau. Štai Vladas pavėžėju pradėjo dirbti prieš porą mėnesių. Jam tai papildomas uždarbis po pagrindinio darbo.

„Darbe dirbu dvi dienas, dvi laisvos. Kada yra laiko, išvažiuoju pavėžėju padirbti. Per savaitę kažkur po dvi dienas dirbu", – kalbėjo pavėžėjas Vladas.

Pavėžėjimo verslui toliau plečiantis, sunerimę taksistai Seime jau ieško užtarėjų. Jie skundžiasi dėl nelygių konkurencijos sąlygų. Taksi mašinos techninėje apžiūroje turi būti purtomos kas pusmetį, vairuotojai dirbti tik visiškai blaivūs – 0 promilių alkoholio, o kur dar brangesnis automobilio draudimas, privalomas plafonas, taksometras. Viso to nereikalaujama iš pavėžėjų.

„Pavėžėjo verslas šiai dienai yra niekaip nereglamentuotas. Tik deklaracijos pateikimo procedūra, daugiau jokių reikalavimų nėra", – tikino taksi verslo asociacijos vadovas Arūnas Kaminskas.

Tad Seimas jau rengia apynasrį pavėžėjams. Dėl galimų neapskaitomų pinigų už keliones jiems ketinama uždrausti priimti grynuosius pinigus.

„Padės mokesčių inspekcijai, FNTT geriau kontroliuoti tų bendrovių finansus, konkurenciją su taksi darys sąžiningesnę", – mano Seimo narys Jurgis Razma. 

„Bet 40 proc. Lietuvos žmonių neturi sąskaitų banke, jie neturi atsiskaitymo kortelių, neturi mobilių telefonų, kuriais galima atsiskaityti. 40 proc. žmonių netenka naudotis pavėžėjų paslaugomis. Arba turėdami tik grynų pinigų automatiškai stumiami į šešėlį. Toks dirbtinis bandymas atskirti taksi ir pavėžėjus neskaidrina tos sistemos", – teigė liberalas, taip pat Seimo narys, Eugenijus Gentvilas.

Išgirdę apie numatomą draudimą priimti grynuosius pinigus, vežėjai jau rengiasi mūšiui Seime.

„Tai esminis klausimas, vartotojui apsunkinama, prieinamumas mažėja, kaina to pasekoje galėtų didėti. Ar kas nors galvoja apie vartotoją galutinį?", – situaciją komentavo „Bolt" vadovas Andrius Pacevičius.

REKLAMA

Tuo metu taksistai trina rankomis, mat jiems uždrausti priimti grynuosius pinigus niekas nesirengia.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2019-06-22 13:16:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Štai kaip, vargšus iš visų pusių dusina, o stambias žuvis vis palieka nuošaly, taip jau pas mus yra.
Atsakyti
0

a
2019-06-22 13:09:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdžia kišasi visur, kad tik išspaustų paskutinį centą
Atsakyti
-1

P
Pulas
2019-06-22 14:24:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie pyderai seimūnai nebezino kaip ėst ta paprastą liaudį. Vagia milijonais , o cia zmogus savo prakaitu , savo automobiliu užsidirba kelis eurus ir mokesciai.
Suskiai , kokie mokesčiai ar tikrai norit kad jus pradėtų viešai šaudyt , po vieną kas dieną.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų