naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki rugsėjo 1-osios likus kiek daugiau nei dviem savaitėms prekybos tinkluose jau prasidėjo prekyba mokyklinėmis prekėmis. Tačiau prekybininkai didžiausio pirkėjų antplūdžio laukia paskutinėmis rugpjūčio dienomis. Vis tik finansų specialistė pastebi, kad žmonės kol kas nesiruošia išlaidauti mokyklinėms prekėms, nes abejoja, ar tikrai vaikai rudenį grįš į mokyklas.

Iki rugsėjo 1-osios likus kiek daugiau nei dviem savaitėms prekybos tinkluose jau prasidėjo prekyba mokyklinėmis prekėmis. Tačiau prekybininkai didžiausio pirkėjų antplūdžio laukia paskutinėmis rugpjūčio dienomis. Vis tik finansų specialistė pastebi, kad žmonės kol kas nesiruošia išlaidauti mokyklinėms prekėms, nes abejoja, ar tikrai vaikai rudenį grįš į mokyklas.

REKLAMA

„Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė teigė, kad šiemet situacija gana sudėtinga, nes nėra aišku, kaip vyks mokymas.

„Daugelis tėvų sako, kad perka tik kelias būtiniausias priemones, o dėl uniformų ar pratybų pirkimo ketina nuspręsti jau prasidėjus mokslo metams, kuomet bus daugiau aiškumo dėl nuotolinio mokymo“, – sakė finansų specialistė.

J. Cvilikienės teigimu, praėjusiais metais nemažai šeimų teko investuoti į kompiuterius, ausines ir kitas priemones, kurios užtikrintų kokybišką nuotolinį ugdymą.

REKLAMA

„Tad pernai gyventojai patyrė papildomų išlaidų. Mažai tikėtina, kad šiais metais vaikų ruošimas į mokyklą būtų brangesnis nei praėjusiais metais dėl tų pačių priežasčių – investicijos į nuotolinio mokymo įrangą jau padarytos. O kitas prekes, pavyzdžiui, uniformas yra delsiama pirkti.

REKLAMA

Norintiems sutaupyti svarbu atsiminti, kad pasirengimas mokyklai turi du etapus. Pirmuoju, jau dabar reikėtų peržiūrėti turimas priemones ir rūbus. Juos reikėtų atnaujinti ar sutvarkyti, paieškoti galimybių įsigyti ar apsikeisti su draugais, pažįstamais ar mokyklos forumuose. Ir tik vėliau reiktų pirkti to, ko trūksta. Nemažai tėvų ir vaikų pradeda nuo antrojo etapo ir taip įsigyja nebūtinai reikalingų prekių“, – pastebėjo finansų specialistė.

REKLAMA

Pirmokui reikės 250 eurų

Anot J. Cvilikienės, šiemet mokyklinių prekių kainos, palyginti su praėjusiais metais, labai nesikeitė.

„Pernai stebėjome tendenciją, kad vis daugiau skirtingų parduotuvių pradėjo siūlyti mokyklines prekes – knygynai, maisto prekių parduotuvės, specializuotos kanceliarijos prekių parduotuvės. Todėl, dėl didėjančios pasiūlos ir konkurencijos, kainos kiek mažėjo.

Šiais metais stebime platesnį mokyklinių prekių asortimentą, anksčiau prasidėjusias akcijas, tai irgi leidžia išlaikyti mažesnes kainas. Praėjusiais metais pigiausias pirmoko mokyklinių reikmenų krepšelis kainavo apie 250 eurų. Daugiausiai teko išleisti uniformai – iki 100 eurų, kanceliarinės prekės pagal pateiktus mokyklų sąrašus kainavo apie 60 eurų, sporto ar šokių apranga – 40 eurų, pratybos – apie 50 eurų“, – komentavo J. Cvilikienė.

REKLAMA
REKLAMA

Prekyba mokyklinėmis prekėmis jau prasidėjo

„Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė sakė, kad prekyba mokyklinėmis prekėmis parduotuvėse jau prasidėjo startavus tradicinę Mokyklinę mugę.

„Žmonės jau pradeda pirkti mokyklines prekes, tačiau įprastai ruošimasis mokyklai suintensyvėja antroje rugpjūčio pusėje.

Ankstesniųjų metų patirtis rodo, kad žmonės mokyklines prekes įprastai perka per kelis kartus. Mokyklinėms prekėms skirtas išlaidas galima sėkmingai valdyti, todėl rekomenduojame iš anksto susidaryti planuojamų įsigyti mokyklinių prekių sąrašą ir peržvelgti geriausius pasiūlymus“, – patarė prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA

Dauguma žmonų ketina išleisti iki 100 eurų

Anot E. Dapkienės, bendrovės užsakymu atlikta apklausa parodė, kad mokyklinėms prekėms žmonės šiemet planuoja skirti 51–100 eurų biudžetą.

„Šią sumą nurodė daugiau nei 40 proc. apklaustųjų. 28,6 proc. pirkėjų nurodė, kad mokyklinėms prekėms planuoja išleisti nuo 100 iki 200 еurų. O beveik ketvirtadalis pirkėjų nurodo, kad šiemet išsivers su 11–50 eurų suma vienam vaikui. 6,8 proc. pirkėjų mokyklinėms prekėms planuoja skirti daugiau nei 200 eurų.

REKLAMA

Kaip svarbiausius mokyklinių prekių prioritetus dauguma tyrimo dalyvių pažymėjo kainą, kokybę ir patogumą. Įvairūs rašikliai, flomasteriai, pieštukai, dažai, sąsiuviniai, aplankalai yra prekės, kurios jau dabar atsiduria pirkinių krepšeliuose. Du trečdaliai tėvų apklausoje yra pažymėję, kad artėjant rugsėjui pasirūpins nauja vaiko avalyne ir apranga – tiek sporto užsiėmimams, tiek laisvalaikiui. Trečdalis apklausos dalyvių nurodė, kad šiemet ieškos vaikui naujos tinkamos kuprinės“, – komentavo E. Dapkienė.

REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, mokyklinių prekių kainos šiemet yra panašios kaip ir ankstesniais metais.

„Pavyzdžiui, mokyklinių kuprinių reguliarios kainos prasideda nuo 12,99 euro, rašalinių parkerių kainos nuo 2,79 euro, penalų – nuo 0,99 euro, sąsiuvinių – nuo 0,13 euro. Mokyklinėms prekėms dažnai taikomos akcijos, todėl jų galima įsigyti dar pigiau“, – teigė E. Dapkienė.

Akcijos ir nuolaidos jau prasidėjo

„Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis teigė, kad prekybos tinklo parduotuvėse visą rugpjūtį ir didžiąją dalį rugsėjo vyks akcijos, kurių metu įvairioms mokyklinių prekių grupėms bus taikomos nuolaidos iki 50 proc.

REKLAMA

„Manome, kad mūsų prekybos tinkle yra tinkamai parinktas mokyklinių prekių asortimentas ir nustatytas optimalus parduodamų prekių kokybės ir kainos santykis. Mokinio krepšelis gali kainuoti nuo kelių dešimčių iki šimto ir daugiau eurų.

Tai priklauso nuo mokinių poreikių ir tėvų galimybių. Populiariausios prekės yra šios – kuprinės, sąsiuviniai, rašikliai, plunksnakočiai, guašas, akvarelė, piešimo sąsiuviniai, liniuotės, spalvoti pieštukai, trintukai, flomasteriai. Mokyklinių prekių kainos šiemet yra panašios kaip pernai. O daugiausiai pirkėjų sulaukiame paskutinę rugpjūčio mėnesio savaitę“, – tikino D. Ryliškis.

REKLAMA

Prekės parduotuvėse pasirodo palaipsniui

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė tikino, kad siekiant užtikrinti lengvą pasiruošimą mokyklai, prekių pasiūlymus parduotuvėse planuojama pateikti palaipsniui.

„Siekiame, kad žmonės reikalingas mokyklines prekes susipirktų be finansinio streso. Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, būtiniausio mokyklinių reikmenų krepšelio kaina prasideda nuo 30 eurų.

Parduotuvių lentynose mokyklinės prekės pasirodo jau rugpjūčio pradžioje ir pasipildo kas savaitę, tad tėvai turi pakankamai laiko apgalvoti ir susiplanuoti pirkinius. Be to, daug dėmesio skiriame ir prekių atrankai – kruopščiai atrenkame asortimentą, kad lentynose būtų tik tai, kas reikalinga. Pavyzdžiui, sąsiuviniai prekybos tinkle kainuoja nuo 0,11 euro, trijų rašiklių pakuotė – nuo 1,29 euro, flomasteriai – nuo 0,99 euro“, – komentavo prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

Pirkėjų antplūdžio laukia rugpjūčio pabaigoje

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė teigė, kad kanceliarinių prekių kainos labai panašios kaip ir praėjusiais metais.

„O pats prekių pirkimas jau prasidėjo. Mokyklinėms prekėms taikomos ir akcijos, tad natūralu, kad pirkėjai jau atkreipia į jas dėmesį ir perka. Savo pasiūloje turime įvairių sąsiuvinių, rašymo, piešimo priemonių, kūrybinių darbelių rinkinių. Sąsiuvinių kainos prasideda nuo 0,25 iki 9,99 euro, rašiklio nuo 0,49 iki 4,29 euro, flomasterių nuo 0,99 iki 15,99 euro.

REKLAMA

Tačiau kanceliarinių prekių pirkimo piko laukiame rugpjūčio pabaigoje arba ir rugsėjo pradžioje, kai iš mokyklų tėveliai gauna mokyklinių reikmenų sąrašus“, – pirkėjų įpročius komentavo V. Budrienė.

Dar vieno prekybos tinklo „Rimi“ atstovė Gabrielė Šerėnienė sakė, kad stengiamasi išlaikyti praėjusių metų kainas ir klientams akcijų metu pasiūlyti ženklias nuolaidas, kad mokyklinės prekės būtų prieinamos visiems.

„Mokyklinių priemonių pirkimo tendencijos išlieka stabilios metai iš metų – piešimo ir rašymo priemonės visada yra perkamiausios. Taip pat pastebime tendenciją, kad mūsų pirkėjai domisi labiau gamtai draugiškais produktais.

Esame pasiruošę prekybos mokyklinėmis priemonėmis pikui, kurio tikimės sulaukti rugpjūčio pabaigoje, kaip ir praėjusiais metais“, – teigė G. Šerėnienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų