Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Romantikos Valentino dieną žmonės ieško ir karantine. Patenkinti paklausą mėgina ir paslaugų, kurioms karantino metu leidžiama veikti, teikėjai – kai kurių restoranų romantinės dienos vakarienės pasiūlymai siekia beveik 100 eurų, panašiai ar kiek daugiau įsimylėjėliai nepagaili ir viešbučio kambario ar sodybos nuomai.

Romantikos Valentino dieną žmonės ieško ir karantine. Patenkinti paklausą mėgina ir paslaugų, kurioms karantino metu leidžiama veikti, teikėjai – kai kurių restoranų romantinės dienos vakarienės pasiūlymai siekia beveik 100 eurų, panašiai ar kiek daugiau įsimylėjėliai nepagaili ir viešbučio kambario ar sodybos nuomai.

REKLAMA

Paslaugų teikėjų teigimu, karantininei Valentino dienai žmonės ieško galimybių bent kelioms dienoms pakeisti namų aplinką, o tie, kam namuose dar neįgriso, užsisako šventinę vakarienę ir kitais būdais pasirūpina neįprastu vakaro praleidimu.

Vakarienei – iki 100 eurų

Vilniuje įsikūręs restoranas „Mokslininkai“ Valentino dienos pietų pasiūlymus šiemet sudarė pirmąkart. Visgi restorano atstovė sako išankstinių užsakymų restoranas kol kas sulaukęs ne per daugiausia.

„Galbūt paskutinę minutę kreipsis daugiau – pačią Valentino dieną, bet kol kas nedaug užsakymų“, – spėja atstovė.

REKLAMA

Visgi romantinius pietus restorane užsisakę klientai, atstovės teigimu, nesivaržo – dauguma jų užsisako pilnus, trijų dalių, pietus. Tokio rinkinio kaina dviem žmonėms restorane svyruoja nuo 35 iki 75 eurų.

Tuo metu internetinės restoranų platformos „Lėkštė.lt“ direktorius Tomas Vonžodas sako, kad dažnai šią dieną interneto svetainės lankytojai šventinei vakarienei nepagaili ir beveik 100 eurų.

„Valentino vakarienė gali būti nuo 6 eurų žmogui iki 50 eurų ar dar daugiau. Šiais metais, kai nėra galimybės mėgautis trijų patiekalų vakariene restoranuose, norintiems siūloma užsisakyti vakarienę į namus.

REKLAMA
REKLAMA

Tokia restoranų pateikiama vakarienė, susidedanti iš užkandžių, karštų patiekalų ir desertų, dviem žmonėms kainuoja nuo 39 iki 99 eurų. Visi patiekalai dažniausiai būna ypatingai gražiai atrodantys ir atitinkantys degustacinės vakarienės meniu“, – prideda T. Vonžodas.

T. Vonžodo teigimu, jo vadovaujamai restoranų platformai Valentino diena – viena svarbiausių per metus. Užsakymų sulaukiama tiek dienos pietums, tiek vakarienei.

„Populiariausias patiekalas, vienareikšmiškai – sushi. Žmonėms sushi yra šventinsis patiekalas, kuris, tiesą sakant, puikiai tinka šiai progai – gražiai atrodo, yra nekasdienis ir ypatingai sunku pasigaminti skanius sushi namuose“, – komentuoja T. Vonžodas.

„Lėkštė.lt“ direktoriaus teigimu, būtų galima spėti, kad lankytojų srautas platformoje bus didesnis nei šią dieną įprastai.

„Restoranai neveikia ir vakarienių juose vykti negali. Mano spėjimas būtų, kad šiemet sulauksime bent 50 proc. didesnio nei praeitais metais, lankytojų srauto“, – spėja T. Vonžodas.

REKLAMA
REKLAMA

Keičia aplinką

Visgi kiti, kam namų aplinka jau visai pabodo, romantinę dieną paįvairinti stengiasi išsinuomodami viešbučio kambarį ar sodybą. Kad užsitęsęs karantinas jau įgriso gyventojams, mato ir trumpalaikės apartamentų bei sodybų nuomos platformų paslaugų teikėjai.

„Vis daugiau žmonių domisi veikiančiais viešbučiais, teiraujasi informacijos, kada apgyvendinimo įstaigos planuoja atnaujinti veiklą. Noras pakeisti aplinką patrauklesnis tampa dar ir dėl asmeninių progų, tad Valentino diena šiais metais ne išimtis“, – sako trumpalaikės nuomos ir viešbučių pasiūlymų platformos „Noriunoriunoriu.lt“ rinkodaros vadovė Rūta Domeikaitė.

„Šiais metais turime palyginti didelį kiekį Valentino dieną galiojančių poilsio pasiūlymų – praėjusiais metais tokio kiekio neturėjome.

Tačiau šiuo laikotarpiu, kitaip nei senesniais metais, kai Valentino dienos pasiūlymų kainos būdavo ženkliai didesnės, šios Valentino dienos pasiūlymų kainos yra itin patrauklios. Tad daugėja ir norinčių pakeisti aplinką – viešbučių kambarių rezervacijų kiekis sparčiai auga“, – prideda R. Domeikaitė.

REKLAMA
REKLAMA

R. Domeikaitės teigimu, tikslesnę sumą, kiek romantiškam savaitgaliui nepagaili poros, sunku pasakyti.

„Šių metų Valentino dienos pasiūlymai prasideda nuo 39 eurų. Klientai renkasi pasiūlymus su nakvyne ir pusryčiais arba brangesnius, kuriuose įskaičiuota ir vakarienė bei putojančio gėrimo butelis. 

Vilniuje daugelis viešbučių teikia apgyvendinimo (su maitinimo galimybe kambaryje) paslaugas, todėl šiuo laikotarpiu būtent juos ir laikytume populiariausiais“, – pastebi R. Domeikaitė.

Trumpalaikės nuomos ir viešbučių pasiūlymų platformoje pasiūlymų yra ir prabangesnių – pavyzdžiui, nakvynė dviem, viename Vilniaus viešbučių, su vakariene ir pusryčiais, kainuoja ir beveik 130 eurų.

Įmonės rinkodaros vadovė sako, kad apskritai jau jaučiama, kad žmonės laukia karantino pabaigos, tad ir savo poilsį bei keliones Lietuvos kurortuose aktyviau planuoja po karantino. 

Tiesa, atokesnių sodybų, kaip sako sodybų nuomos portalo „PrieEžero.lt“ ir „PrieJūros.lt“ atstovė Vaida Jurkėnienė, romantiškam poilsiui šiemet ieško perpus mažiau žmonių nei pernai.

REKLAMA
REKLAMA

„Karantino metu, jei domimasi, tai daugiau sodybomis, nameliais – nuošalesnėmis vietomis, skirtomis dviem asmenims. Apartamentai – nebe tokie populiarūs – dėl jų nuomos daugiau sulaukiame išankstinių užsakymų vasaros sezonui“, – pastebėjimais dalijasi V. Jurkėnienė.

Atstovės teigimu, pernai, ieškant, kur praleisti Valentino dieną, daugiausiai peržiūrų buvo Druskininkuose, Birštone, Trakuose, Molėtų rajone.

„Šiemet, greičiausiai dėl judėjimo tarp savivaldybių ribojimo, daugiausiai ieškoma aplink didesnius miestus: Vilniaus, Kauno rajonuose, Šiauliuose“, – prideda V. Jurkėnienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų