Sniego gniūžtės efektas akcijų kainas biržose tempia vis žemyn, griauna įmonių planus. O bendrovių vadovai pripažįsta, kad dabar priverstinis įsikišimas į rinką vargu ar pasiteisintų, juolab kad neigiamas tendencijas „namų“ biržose lemia pasaulio rinkos. Tačiau krentančioje rinkoje aktyviai perkančiųjų nuvertėjusias akcijas nestinga,  rašo "Verslo žinios".

„Mes daugiau investuojame į kontrolinius portfelius, todėl, išskyrus psichologinius nemalonumus dėl atpigusių akcijų, daugiau nepatogumų kaip ir nėra“, - VŽ sako Raimondas Kurlianskis, koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas. Tačiau jis pripažįsta, jog dabartinė psichozė vertybinių popierių rinkoje, „noras turėti grynus pinigus po ranka, papildomai skandina rinkas“, griauna įmonių planus.

„Negaliu sakyti, kad tai, kas vyksta rinkoje, mūsų neliečia – pasekmių bus: sunkiai prognozuojami planuoti viešieji akcijų platinimai, per kuriuos numatyta pritraukti lėšų ir į bendroves, ir į kontroliuojančiąsias bendroves tam, kad toliau investuotų. Tad gali tekti tiesiog keisti planus, o tai nei patogu, nei malonu“, - sako R. Kurlianskis.

Pasak "Verslo žinių", bendrovių vadovai pripažįsta dabar itin atidžiai stebintys akcijų rinkas, tačiau neplanuojantys įsikišimo į rinką.

„Labai aktyviai stebime padėtį, ypač pasaulio, Lietuvoje stebime net mažiau, atliekame tam tikrus veiksmus, kurių nenorėčiau komentuoti“, - sako Darius Šulnis, investicijų bendrovės „Invalda“ prezidentas ir didžiausias akcininkas. Jis tikina, kad prie tam tikrų jo neįvardijamų sąlygų neatmestinas įsikišimas į rinką: „Mes rinką stebime, ir gali būti įvairių reakcijų.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų