Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Geri orai ne tik paskubino anksčiau pradėti pavasario darbus, bet ir pritraukė daugiau dalyvių į ūkininkams skirtas pavasarines parodas. Įmonė „Inter-Silo“ parodoje „Ką pasėsi...“ pristatė unikalų eksponatą, vaizduojantį Lietuvoje dar naują produktą – grūdų sandėliavimo bokštą su džiovinimo įranga.

REKLAMA

Visiška derliaus kontrolė

Eksponatas – sumažinta grūdų bokšto su džiovinimo įranga kopija – parodoje sulaukė didelio susidomėjimo. Lankytojai labai greitai perprato šios sistemos veikimo principus. Naudą įvertinti taip pat buvo nesudėtinga: bokštas su džiovinimo įranga suteikia galimybę sutaupyti laiko itin intensyviu derliaus nuėmimo laikotarpiu ir išvengti papildomų išlaidų. Turintis tokį bokštą ūkininkas tampa visišku savo derliaus valdytoju. Pagal ūkio poreikius galima pasirinkti ir bokšto su džiovinimo įranga talpą. Tokia įranga montuojama į grūdų bokštus nuo 50 iki 1 200 t talpos, tad šis sprendimas tinka įvairaus dydžio ūkiams.

REKLAMA
REKLAMA

Produktas patraukė Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininko Romo Majausko dėmesį. „Sudomino tai, kad galima grūdus išdžiovinti bokšte. Pats bokštus jau esu pasistatęs ir prie jų turiu džiovyklą. O štai šiuo atveju, jei, sakykime, iš laukų atvežamų grūdų drėgmė yra 17 ar 18 proc. ir reikia ją sumažinti keliais procentais, tai galima padaryti pačiame bokšte. Įdomu ir kaip tai veikia – bokšte įrengti sraigtai maišo grūdus, o šildomas oras, paduodamas iš apačios, grūdus džiovina. Taigi, per savaitę galima išdžiovinti gana didelį jų kiekį. Suprantama, kad be džiovyklos ne visuomet galima išsiversti. Tačiau grūdams džiovinti šis bokštas – neblogas pasirinkimas. Jei tie, kurie neturi nei džiovyklos, nei bokšto, nuspręstų jį statyti ir panaudotų šią technologiją, jiems pavyktų sutaupyti“, – svarstė R.Majauskas.

Anot „Inter-Silo“ pardavimo vadovo Elono Černiausko, produktas lankytojus patraukė aktualumu. „Labai džiaugiamės, kad mūsų pristatomas įrenginys ir produktas parodoje sulaukė tiek daug dėmesio. Grūdų sandėliavimo, džiovinimo ir vėdinimo klausimai itin svarbūs kiekvienam augalininkystės ūkiui. Net ir turėdami sandėliavimo patalpas, Lietuvos ūkininkai susiduria ir su kitais uždaviniais – grūdų išdžiovinimu, vėdinimu ir transportavimu. Būtent dėl šių procesų galima išlaikyti kokybiškus grūdus ilgą laikotarpį. O mūsų siūlomas produktas atlieka visas šias funkcijas“, – sakė „Inter-Silo“ atstovas.

REKLAMA
REKLAMA

Skinasi kelią į ūkius

Pasak įmonės pardavimo atstovo, maloniai nustebino faktas, kad dauguma stendą aplankiusių žmonių jau spėjo išgirsti apie šį naują produktą. Tad nemažai jų į parodą atvyko daugiau sužinoti apie bokšto su maišymo ir džiovinimo įranga veikimo principus ir įsitikinti jo efektyvumu. „Esame dėkingi žmonėms, kurie mus aplankė, buvo labai malonu su visais pabendrauti ir papasakoti apie šią itin naudingą naujovę. Tiesa, tai naujovė tik pas mus: Šiaurės Europos šalyse šie bokštai jau seniai naudojami daugumoje ūkių“, – pastebėjo E.Černiauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų