Norvegijos investuotojai netrukus priims sprendimą stabdyti naujo kvartalo šalia Jono kalnelio statybas. Iš mirties taško artimiausiu nepajudės ir šalia jau seniau sustabdytos „Jono namų“ statybos.

Norvegijos investicinės bankininkystės grupė „Verdispar“ daugiau kaip 5 ha teritorijoje šalia Danės planavo pastatyti maždaug 6 000 kv. m komercinės ir daugiau kaip 45 000 kv. m gyvenamosios paskirties statinių.

Gal 2010-aisiais

„Formaliai sprendimas dėl projekto stabdymo dar nepriimtas, tačiau jau judama to link. Darbus pradėsime, kai ateis geresni laikai - susitvarkys ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio ekonominė situacija. Kada tai bus - prognozių yra įvairių. Tikimės, kad galbūt statybas pradėsime 2010-ųjų viduryje arba pabaigoje“, - sakė „Riversaidu“ pavadinto projekto įgyvendinimu užsiimančios bendrovės „Verdispar Project Development“ rinkodaros ir pardavimo direktorius Andrius Valatkevičius.

Anot jo, jau buvo rezervuota apie trečdalį pirmajame etape numatytų pastatyti būstų ir patalpų. Pokalbininko nuomone, jei net ir būtų pasiekta 40 proc. riba, vargu ar Lietuvos bankai būtų ryžęsi finansuoti šį projektą. Sumokėti rezervacijos mokesčiai klientams bus grąžinami, tačiau šis procesas dar neprasidėjo.

„Tai nėra vien tik statybų finansavimo problema - paskolas gauti dabar yra sunku ir potencialiems pirkėjams“, - sakė A. Valatkevičius.

REKLAMA

Jo teigimu, iš viso į žemės sklypo įsigijimą, koncepcijos, detaliojo plano paruošimą jau investuota apie 85 mln. litų. Preliminari viso projekto vertė siekia apie 200 mln. litų.

Parduoti nesiseka

Pernai birželio pabaigoje buvo paskelbta, kad investicijų bendrovės „Invalda“ nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Inred“ sustabdė statybas ir planuoja parduoti apartamentų viešbutį Klaipėdoje „Jono namai“, pradėtą statyti 2007-aisiais kitoje Jono kalnelio pusėje. Tada teigta, kad „Jono namai“ parduodami dėl pasikeitusios projekto plėtros strategijos - objekto apartamentus siūlyta įsigyti privatiems klientams, tačiau nebuvo sudaryta pakankamai rezervavimo sutarčių.

Pasak „Inred“ Klaipėdos atstovybės vadovo Vlado Šeporaičio, „Jono namai“ dar neparduoti - buvo susidomėjusių, tačiau pastaruoju metu jaučiamas štilis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų