naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje energijos taupymui skiriama per mažai dėmesio, sako prezidento patarėjas. 

Lietuvoje energijos taupymui skiriama per mažai dėmesio, sako prezidento patarėjas. 

REKLAMA

„Iš tiesų, energetinis efektyvumas, taupymas yra ta tema, kuriai buvo skirta per mažai dėmesio pas mus. Ypač įdomu stabėti, kaip apie energetinį efektyvumą, šilumos taupymą kalba pietinės valstybės, o pas mus tos temos beveik nėra“, – Žinių radijui antradienį teigė prezidento patarėjas aplinkos ir infrastruktūros klausimais Jaroslavas Neverovičius.

Energetikos ministerijos pirmadienį paviešintą energijos taupymo priemonių planą jis vertina teigiamai, tačiau, anot patarėjo, reikalingi sprendimai, padėsiantys taupyti energiją.

„Nėra kalbama apie tai, kaip sekasi su pastatų restauravimu, šiltinimu daugiabučių, kaip sekasi su valstybės pasiūlymu gyventojams taupyti energiją. Labai gerai, kad ministerija diskusiją pradeda“, – sakė J. Neverovičius.

REKLAMA

Plane siūloma valstybės institucijoms mažinti temperatūrą patalpose žiemą ir didinti vasarą, išjungti karštą vandenį, mažinti apšvietimą, iki penkių mėnesių sutrumpinti maksimalų 120 ar 130 km per valandą leistiną greitį greitkeliuose ir autostradose. Skaičiuojama, kad valstybei tai padėtų sutaupyti apie 140-160 GWh energijos, arba apie 50 mln. eurų per metus. 

REKLAMA

„Dar geriau būtų, jei už to eitų tam tikri valstybės sprendimai, kaip remti ir padėti žmonėms taupyti energiją“, – sakė patarėjas.

2014-2020 metais viešųjų pastatų atnaujinimui skirta 113 mln. eurų paramos, tačiau panaudota mažiau nei dešimtadalis – vos 9 mln. eurų, skelbia Energetikos ministerija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų