• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Elektros rinkos liberalizacijos procesas Lietuvoje vyksta nesėkmingai, todėl trečiąjį jo etapą reikia atidėti, sako prezidento patarėjas ekonomikai ir socialinei politikai Vaidas Augustinavičius.

Elektros rinkos liberalizacijos procesas Lietuvoje vyksta nesėkmingai, todėl trečiąjį jo etapą reikia atidėti, sako prezidento patarėjas ekonomikai ir socialinei politikai Vaidas Augustinavičius.

REKLAMA

„Kol teisinė bazė nebus patobulinta, kol nebus praėję pakankamai laiko įsitikinimui, kad liberalizuotas procesas veikia saugiai, apie trečiąjį liberalizacijos etapą galima kalbėti turbūt tik vienu žodžiu: atidėti. Trečiasis etapas apima mažiausiai energijos vartojančius namų ūkius, be to, kainas gali tekti fiksuoti rekordinėse aukštumose“, – antradienį Žinių radijui teigė prezidento patarėjas.

Anot jo, ligšiolinis liberalizavimo procesas yra neefektyvus, nes nepriklausomų tiekėjų rinkoje yra per mažai, dalis iš jų susiję su valstybės įmonėmis, o prezidentūra įžvelgia oligopolijos riziką, kuri neužtikrina tinkamos konkurencijos ir geriausios kainos vartotojui. 

REKLAMA
REKLAMA

„Efektyvus liberalizavimas bus tik tada, kai kai patikimų ir nepriklausomų tiekėjų skaičius bus gana didelis. Jeigu žiūrime į tiekėjus dabar, tai pusė iš jų susiję su valstybės įmonėmis, o iš viso galimų tiekėjų yra tik šeši, įskaitant ir „Perlas energija“. Dėl to prezidentūra įžvelgia riziką, kad liberalizacijos procesas gali nuvesti nuo monopolijos iki oligopoliją, kas irgi nėra tikslas, tikslas yra tai, kad vartotojus pasiektų konkurencinga kaina“, – sakė V. Augustinavičius.

REKLAMA

Patarėjas sako, jog bandymas liberalizuoti elektros rinką iki šiol vyko nesėkmingai.  

„Galima konstatuoti, kad pirmasis rimtesnis elektros rinkos liberalizavimo proceso egzaminas nebuvo išlaikytas, jo neišlaikė tiek ir tiekėjas, tiek ir valstybės institucijos, atsakingos už saugios reguliacinės teisinės bazės kūrimą ir veikiančių tiekėjų priežiūrą. Ministras pripažino, kad reguliavimas buvo nepakankamas ir ketina imtis atitinkamų veiksmų“, – sakė V. Augustinavičius.

REKLAMA
REKLAMA

Energetikos ministras Dainius Kreivys pirmadienį sakė. kad nepriklausomų elektros tiekėjų reguliavimą artimiausiu metu ketinama griežtinti – Vyriausybei bus teikiamos įstatymo pataisos, kuriomis būtų didinamas įmonių kapitalo reikalavimas, nustatomos aukštos kompetencijos energetikoje.  

„Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, sutartis su nepriklausomais tiekėjais antrojo rinkos liberalizavimo etapo metu pasirašė 634 tūkst. vartotojų, iš jų daugiausiai pasirinko „Ignitį“ – 447,7 tūkst. (67,5 proc.) Iš visų 1,168 mln. nepriklausomą tiekėją pasirinkusių buitinių vartotojų „Ignitį“ pasirinko 786,6 tūkst. 

Likę trečios grupės vartotojai tiekėją turės padaryti iki gruodžio vidurio.

Su elektra reikia atsaukti !!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų