Pradėtas pasiruošimas Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijai

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione pradėti pasiruošimo rekonstrukcijai darbai. Kauno miesto savivaldybė pirmadienį oficialiai perdavė stadioną ir žemės sklypą konkursą laimėjusiai Turkijos bendrovei „Kayi Insaat Sanayi ve Ticaret“.

Pasak savivaldybės, projektui įgyvendinti nebeliko teisinių kliūčių. Praėjusią savaitę Kauno apygardos teismas atmetė stadiono rekonstrukciją siekusių sustabdyti Vilniaus bendrovių „LitCon“ ir „Versina“ ieškinius, bei patenkino savivaldybės prašymą nelaukiant sprendimo įsiteisėjimo pašalinti anksčiau taikytas laikinąsias apsaugos priemones.

„Konkursą laimėję statybininkai pradeda pasiruošimą. Tai bus geriausias stadionas Lietuvoje“, – pranešime teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Turkijos bendrovei atstovaujantis advokatas Gintaras Černiauskas sakė, kad kompanija pradėjo projekto įgyvendinimą.

„Jau rengiamas technologinis planas, kuriame bus numatyti visi privažiavimai, transporto judėjimas, darbams reikalingų komunikacijų atvedimas ir taip toliau. Lygiagrečiai užsakinėjamos apsauginės tvoros ir statybininkų gyvenimui reikalingos patalpos. Nieko nelaukiant komplektuojama statybinė technika, kuri netrukus iš Turkijos pajudės į Lietuvą. Dalis reikalingos technikos bus nuomojama čia vietoje“, – pranešime sakė G. Černiauskas.

REKLAMA

Iš viso konkurse dalyvavo 8 tiekėjai. Mažiausią kainą – 34,95 mln. eurų – siūlė Turkijos kompanija. Bendrovės „Versina“ ir „KRS“ darbus siūlė atlikti už 35,5 mln. eurų. „HSC Baltic“, „LitCon“ ir „Dzūkijos statyba“ nenurodomos vertės pasiūlymas atmestas, nes neatitiko reikalavimų.

Planuojama, kad stadiono rekonstrukcijos darbai bus užbaigti per 20 mėnesių. Po rekonstrukcijos stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidės iki 15 tūkst., o visos tribūnos bus uždengtos stogu. Stadionas turės modernią šildomą dangą ir atitiks aukščiausios 4-os UEFA kategorijos reikalavimus.

Kauno Žaliakalnio mikrorajone esantis S. Dariaus ir S. Girėno sporto centras yra seniausias Lietuvoje sporto ir kultūros renginiams skirtas statinys. 1921 metais Kauno savivaldybės išnuomotame Lietuvos fizinio lavinimo sąjungai žemės sklype buvo įrengta futbolo aikštė ir bėgimo takai.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų