Per 2 metus Lietuvos gyventojai uždirbo milijoną eurų

2 metai ir 2 savaitės – tiek laiko prireikė šalies gyventojams, kad surinktų ir Užstato sistemos administratoriui (USAD) perduotų 1 mlrd. užstato sistemoje dalyvaujančių plastikinių, stiklinių bei skardinių pakuočių. O kiekviena pakuotė gyventojui grąžino po 10 centų. Iš viso visi pridavusieji tarą susigrąžino milijoną eurų per daugiau nei du metus. 

40

Visų indėlis

„Milijardas pakuočių – šį rodiklį pasiekėme neįtikėtinai greitai. Tai galima vadinti užstato sistemos sėkme. Tačiau visų pirma tai – Lietuvos žmonių sėkmė, nes sistema yra priemonė, kuri padeda jiems kurti švarią ir sveiką aplinką. Todėl, kaip USAD vadovas, džiaugiuosi ir tikiu, kad tuo pelnytai gali džiaugtis bei didžiuotis kiekvienas, kuris bent kartą nešė pakuotes į taromatus ar taros priėmimo punktus“, – sako USAD vadovas Gintaras Varnas.

Simbolinė 1 mlrd. riba peržengta USAD minint 2 metų veiklos sukaktį – sistema startavo 2016 m. vasario mėnesį. Pirmaisiais užstato sistemos gyvavimo metais surinkta 415,2 mln. pakuočių, pernai šis rodiklis ūgtelėjo iki 538,5 mln. Šiemet planuojamas panašus rezultatas kaip ir 2017 m. Per savo gyvavimo laiką USAD surinko ir perdirbti perdavė 35 000 tonų pakuočių.

(40 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasižvalgykite: štai, kur nukeliauja tara iš taromatų

Švarina aplinką ir keičia žmonių įpročius

„Lietuvos užstato sistema, palyginus su kitomis šalimis, veikia labai sėkmingai, todėl nuolat sulaukiame delegacijų iš tokią sistemą įsivesti norinčių šalių: Prancūzijos, Škotijos ir kt. Beje, USAD poveikis yra didesnis nei gali pasirodyti, nes dalyvavimas užstato sistemoje gyventojus skatina ne tik rinkti depozitines pakuotes, bet ir apskritai rūšiuoti visas atliekas“, – teigia G. Varnas.

Vertinant užstato sistemos poveikį, verta matyti ne tik akivaizdžius pokyčius, pavyzdžiui, aplink beveik nepamatysime anksčiau aplinką teršusių plastiko pakuočių (60 proc. užstato sistemoje surenkamų pakuočių yra plastikinės), bet ir pozityvius postūmius, kurie tiesiogiai nesusiję su depozitinėmis pakuotėmis – didėja gyventojų ekologinis sąmoningumas, auga išrūšiuotų atliekų kiekiai.

REKLAMA

Anot G. Varno, sistema tam ir sukurta, kad į aplinką patektų kuo mažiau pakuočių. Šiuo metu surenkama daugiau kaip 90 proc. visos sistemoje dalyvaujančios taros ir pagal šį rodiklį USAD jau yra pasiekusi 2020 metams nustatytas vienkartinių pakuočių surinkimo ir perdirbimo užduotis.


Rašyti komentarą...
s
stasys
2018-02-22 11:55:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sistema yra kelti produktu kainas, jie tikejosi, kad grazins maziau ir is to uzdirbs, nesigavo, perkele ant gamintoju, gamintojai ant vartotoju, super, kainos zenkliai padidejo. Pati sistema neisdirbta, taromatai per mazi mazuose miestuose, gyvenu mieste, kuriame praktiskai yra vienas taromatas (deze prie maximos), nes kiti mazi, kurie uzsikisa idejus 10-15 pakuociu.
Atsakyti
0

K
Kastytis
2018-02-22 12:22:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks durnius taip raso gyventojams ant tiek ar ir daugiau pabrango gerimai,taip kad gynentojai tik kazkam dar uzdirbo
Atsakyti
-1

V
Vladas
2018-02-23 16:02:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip tai uždirbo? Juk pirkdami už tarą sumokėjo tokį pat užstatą. Teisingiau būtų akcentuoti ekologinį efektą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų