• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kitais metais jūsų atlyginimas gali netikėtai sumažėti ir darbdavys dėl to bus nekaltas. Taip gali nutikti, nes tūkstančius gyventojų „Sodra“ įtrauks į papildomą pensijos kaupimą II pakopos pensijų fonduose.

Kitais metais jūsų atlyginimas gali netikėtai sumažėti ir darbdavys dėl to bus nekaltas. Taip gali nutikti, nes tūkstančius gyventojų „Sodra“ įtrauks į papildomą pensijos kaupimą II pakopos pensijų fonduose.

REKLAMA

Taip nesiėmus jokių veiksmų, iki pat darbinės karjeros pabaigos ir išėjimo į pensiją gausite 3 proc. mažesnį darbo užmokestį. Ir net norėdami kaupimo nutraukti negalėsite, jei praleisite svarbius terminus.

Kas bus įtraukti į pensijų kaupimą

Kitų pradžioje į pensijų kaupimą bus įtraukiami tie gyventojai, kurie 2024 m. sausio 2 d. bus jaunesni nei 40 metų, dirbs samdomą darbą ar vykdys savarankišką veiklą Lietuvoje – turės galiojantį verslo liudijimą, individualios veiklos pažymą, bus individualios įmonės savininkai ar mažosios bendrijos nariai ir t.t.

Taip pat 2024 m. bus pakartotinai įtraukiami tie žmonės, kurie atsisakė dalyvauti pensijų kaupime 2021 m. ir dar nekaupia pensijai, primena „Sodra“.

REKLAMA
REKLAMA

Į pensijų kaupimą žmogus įtraukiamas 3 kartus kas 3 metus, jei dirba pagal darbo sutartį ar vykdo savarankišką veiklą ir yra jaunesnis kaip 40 metų.

REKLAMA

Pavyzdžiui, šiemet pakartotinai bus įtraukiami tie, kurie 2021 m. atsisakė būti įtraukti į kaupimą ir nekaupė pensijai iki šiol bei atitinka aukščiau išvardytas sąlygas.

Kiek pinigų nuskaičiuos ir pridės

Mėnesio pensijų kaupimo įmoka sieks 3 proc. nuo visų draudžiamųjų pajamų.

Pavyzdžiui, jei žmogus uždirba 1 tūkst. eurų per mėnesį (neatskaičius mokesčių), jo pensijų kaupimo įmoka sieks 30 Eur (1 000 x 3 proc. = 30 Eur).

Iš valstybės biudžeto (t.y. visų mokesčių mokėtojų pinigų) kaupiančiam gyventojui siekia dar bus mokama 1,5 proc. vidutinio darbo užmokesčio per mėnesį. 

REKLAMA
REKLAMA

2024 m. tai sudarys 27,04 euro per mėnesį arba apie 324 eurus per metus.

Jei nenorėsite, kad būtumėte įtrauktas į kaupimą ir gautumėte mažesnę algą, atsisakyti kaupti galite jums patogiausiu būdu: prisijungę prie asmeninės „Sodros“ paskyros, atvykdami į „Sodros“ skyrių arba raštu pranešdami apie atsisakymą kaupti.

Iki kada galima atsisakyti dalyvauti kaupime?

Jei būsite įtrauktas į pensijų kaupimą, atsisakyti kaupti galėsite iki 2024 m. liepos 1 dienos. Jei nieko nedarysite, nuo tos dienos kaupsite atsitiktinai parinktame pensijų fonde arba tame, kuriame jau investuojamas jūsų sukauptas pensijų turtas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norėdami sužinoti, ar esate įtraukti, ne anksčiau kaip įpusėjus 2024 m. sausiui turėtumėte prisijungti prie asmeninės „Sodros“ paskyros.

Čia sužinosite, ar esate įtrauktas į pensijų kaupimą, jei taip – kokia kaupimo bendrovė Jums buvo parinkta ir ką daryti toliau.

Visi į pensijų kaupimą įtraukti gyventojai gauna atitinkamus pranešimus į asmenines paskyras.

Gyventojai, nurodę savo elektroninio pašto adresus, pranešimus gauna taip pat ir elektroniniu paštu.

Jei žmogus neperskaito pranešimo asmeninėje paskyroje, informacija apie įtraukimą į pensijų kaupimą jam bus siunčiama registruotu laišku.

Jeigu neatsisakysite kaupimo, iki pat pensijos jūsų atlyginimas bus mažesnis 3 proc., nes tokią jo dalį privalėsite skirti kaupimui.

Landsbergienes mokykla Kalnenuose buvo pastatyta uz privačiu pensiju fondų lėšas.

Taip kad nesunku atspėti, kas šio priverstinio varymo i fondus autoriai yra.
Automatiškai įtraukia be tavo žinios. Kur toliau nuvažiuos ši aferistų "valdoma" šalelė?
Kas juokingiausia esančių fonde sodros pensija sumažės o fondas po 25 metų bus išgaravęs kaip dūmas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų