Penkiems bankams už slapta priimtą susitarimą – milijardinė bauda

Už konkurencijos įstatymų vykdymą Europos Sąjungoje (ES) atsakinga Europos Komisija (EK) penkiems bankams, įskaitant „Barclays“ ir „Citigroup“, skyrė didesnę nei 1 mlrd. eurų baudą už susimokymą neatidėliotinų valiutų sandorių rinkoje.

„Barclays“, „Royal Bank of Scotland“, „Citigroup“, „JPMorgan Chase“ ir Japonijos „Mitsubishi UFJ Financial Group“ (MUFG) buvo skirta bendra 1,07 mlrd. eurų bauda.

Operacijos, dėl kurių buvo susimokyta, buvo susijusios su 11 valiutų, įskaitant JAV dolerį, eurą, svarą, jeną, Šveicarijos franką, Kanados, Naujosios Zelandijos ir Australijos dolerius, taip pat Danijos, Švedijos ir Norvegijos kronas.

Komisijos atliktas tyrimas parodė, jog tam tikri šių bankų prekiautojai įvairiose profesinėse susirašinėjimo platformose keitėsi konfidencialia informacija ir savo planais ir retkarčiais koordinavo savo veiksmus.

Be kita ko, valiutos prekiautojai keitėsi duomenimis apie klientų valiutos keitimo užsakymus, apie pirkimo ir pardavimo kainų intervalus, taip pat kitomis planuojamų arba einamųjų sandorių detalėmis.

Daugelis prekiautojų buvo asmeniškai pažįstami.

Pavyzdžiui, viena jų pokalbių svetainė buvo pavadinta „Essex Express 'n the Jimmy“ („Esekso greitasis traukinys ir Džimis“), nes jos dalyviai, nors ir dirbo skirtinguose bankuose, gyveno Esekso grafystėje ir vienu traukiniu važiuodavo į darbą Londone, o vienas prekiautojas vardu Džimis gyveno kitoje vietoje.

Slaptas susitarimas galiojo 2007–2013 metų laikotarpiu, kuriuo buvo kilusi pasaulinė finansų krizė.

Į tyrimą buvo įtrauktas ir Šveicarijos bankas UBS, tačiau jis išvengė baudos, nes būtent jo atstovai Komisijai pranešė apie susimokymą.

„Tokie karteliniai sprendimai aiškiai parodo, jog Komisija netoleruos sąmokslų nė viename finansų rinkų sektoriuje“, – pareiškė už konkurenciją atsakinga Komisijos narė Margrethe Vestager.

„Šių bankų elgesys pakirto sektoriaus vientisumą, pakenkęs Europos ekonomikai ir vartotojams“, – pridūrė ji.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų