REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai, kurie nori pasikeisti automobilį dar gali pretenduoti į 1 tūkst. eurų kompensaciją, jeigu atsikratę sena mašina pirks kitą mažiau taršią.

Gyventojai, kurie nori pasikeisti automobilį dar gali pretenduoti į 1 tūkst. eurų kompensaciją, jeigu atsikratę sena mašina pirks kitą mažiau taršią.

REKLAMA

Kaip skelbia Aplinkos projektų valdymo agentūra, prašymus kompensacinei išmokai gyventojai gali teikti iki 2022 m. birželio 1 d. 12.00 val. (arba iki kol pakaks lėšų).

Iš 3 mln. eurų, kurie numatyti kompensacijoms, jau panaudota 2,43 mln. eurų. Taigi, dar daugiau nei 500 gyventojų gali gauti išmokas.

Tiek seno automobilio, tiek mažiau taršaus automobilio ar elektrinės transporto priemonės savininkas ar valdytojas turi būti tas pats žmogus.

Prašymas kompensacinei išmokai gauti teikiamas kai mažiau taršus automobilis ar elektrinė transporto priemonė yra užregistruota pareiškėjo vardu, o senas automobilis yra utilizuotas ir išregistruotas.

Reikalavimai senam automobiliui

M1 klasės transporto priemonė, kurios savininku/valdytoju arba įregistruotas tik jos valdytoju išbuvo, ne trumpiau kaip 12 mėnesių iki 2021 m. vasario 2 d.

REKLAMA
REKLAMA

M1 klasės transporto priemonės techninė apžiūra turėjo galioti 2020 m. kovo 13 d. arba 2021 m. vasario 2 d. (šiuo metu gali būti ir galiojanti, ir negaliojanti, svarbu ar galiojo nors vienai iš nurodytų datų).

REKLAMA

Gyventojas turi atiduoti M1 klasės transporto priemonę sunaikinti, gauti Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą. O pati transporto priemonė turi būti tinkamai išregistruota iš Kelių transporto priemonių registro.

Atkreipiame dėmesį, kad senam automobiliui modelio, metų, kuro rūšies, CO2 emisijos reikalavimų nėra.

Reikalavimai įsigijus mažiau taršų automobilį

M1 klasės mažiau taršus automobilis, kurio bendras išmetamas anglies dioksido (CO₂) kiekis ne didesnis kaip 130 g/km (pagal NEDC arba WLTP metodiką).

M1 klasės mažiau taršus automobilis varomas vien tik benzinu, dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis), etanoliu, elektra arba be benzino dar ir dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis), etanoliu, elektra (dyzelis netinkama kuro rūšis).

REKLAMA
REKLAMA

CO2 kiekio ir pirmosios registracijos datos kriterijai netaikomi elektromobiliams.

Elektrinė transporto priemonė – nauja L klasės transporto priemonė užregistruota Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre, kurios galios šaltinis yra tik elektra ir bendras išmetamas anglies dioksido (CO₂) kiekis ne didesnis kaip 0 g/km;

Mažiau taršaus automobilio pirmosios registracijos data Europos Sąjungoje – 2014 m. sausio 1 d. arba vėlesnė.

Pareiškėjas įsigijęs mažiau taršų automobilį ar elektrinę transporto priemonę, įregistruoja savo vardu, o įsigijęs lizingo būdu – tampa valdytoju.

Įsigyto mažiau taršaus automobilio ar elektrinės transporto priemonės registracijos liudijime privalo būti nurodyta, bendras išmetamas automobilio CO2 kiekis (V.7), pirmosios registracijos data (B), pirmosios registracijos Lietuvoje data (B.1).

Tegu S. Gentvilas ta tūkstantį susikiša į antrą galą. Arba tegu įdeda į namo statyba Juodkranteje.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų