Paskelbta, kaip gali atrodyti naujas Vilniaus tiltas

Lietuvos architektų sąjunga paskelbė, kokie siūlomi projektai naujam tiltui, kuris būtų statomas prie Seimo.

13

Pėsčiųjų tilto per Neries upę, nuo A. Goštauto g. iki Upės g., Vilniuje, architektūrinio projekto konkursui pateikti 9 projektiniai pasiūlymai.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Naujo tilto projektai

Darbai eksponuojami Lietuvos architektų sąjungoje (Kalvarijų 1, Vilniuje), antro aukšto atriume. Ekspozicija atvira darbo dienomis, darbo valandomis.

Konkursui pateiktų darbų viešas aptarimas numatytas spalio 21 d., 16 val., architektų sąjungoje. Vertinimo posėdis numatytas spalio 22 d.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius asmeninėje feisbuko paskyroje teigė neabejojantis, kad iš pasiūlytų projektų bus išsirinktas geriausias.

„Bet pradžioje pakalbėkime, kodėl to tilto reikia? Girdėjau argumentų, kad atstumas tarp senojo Žvėryno tilto ir Geležinio vilko tilto yra pakankamai nedidelis, galime naudotis jais. Tačiau ar taip kalbantys kada nors bandėte praktiškai išbandyti maršrutą, pavyzdžiui, tarp „Panoramos” ir Lukiškių aikštės?

Eiti per Žvėryno tiltą – mažiausiai kelių šimtų metrų lankas (o kojoms svarbus kiekvienas metras, ypač jei oras prastesnis). Eiti per Geležinio vilko tiltą – na pripažinkim, tas tiltas labai netinka pėstiesiems, pasivaikščiojimas juo kelia tiek pat malonumo, kiek pasivaikščiojimas greta autostrados“, – komentavo meras.

Jo teigimu, per pastaruosius metus daug kas pasikeitė ir dar pasikeis, tad naujas tiltas esą yra aktualus.

„Dalis pramoninės Žvėryno ir Saltoniškių dalies jau virto spindinčiais naujais biurais. Tūkstančiai darbuotojų po darbo gali sėsti į automobilius, užkišti gatves ir vykti namo, arba galės pėstute per naują tiltą vos per kelias minutes pasiekti miesto centrą ir senamiestį.

Ne taip svarbu, ar jis po darbo eis į teatrą, restoraną ar sporto klubą, o gal tiesiog gulės ant Lukiškių aikštės žolės – bet sutikite, geriau kai miesto gyvenimas verda mieste nei marinuojamas ant sofos prie televizoriaus“, – komentavo R. Šimašius.


Rašyti komentarą...
V
Vilnietis
2019-10-03 16:15:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponas Mere, pradžioje sutvarkykite visą Neries pakrantę, kuria išknisote, ir kuri ,pagal dar ten kabančią informaciją turėtų būti baigta vasario mėnesį.... Realiai darbai jau nevyksta nuo pavasario. Gėda . Kada sutvarkysite užkaltą skverą Pylimo gatvėje, jau antri metai , o darbai stovi... Pirmiausia turi būti darbai, o kliedesiai po to....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų