Pasieniečiai už 5,4 mln. eurų išnuomojo konteinerių, skirtų migrantams

Valstybės sienos apsaugos tarnyba už 5,4 mln. eurų išsinuomojo konteinerius apgyvendinti neteisėtus migrantus – jie bus statomi Medininkuose.

Trejų metų trukmės sutartis po neskelbtų derybų praėjusią savaitę pasirašyta su krovinių gabenimo ir ekspedijavimo bendrove „Arijus“, nurodoma pirkimo ataskaitoje. 

Pasak VSAT atstovo Giedriaus Mišučio, apie 200 konteinerinių namelių Pasieniečių mokykloje, Medininkuose turėtų būti pastatyta rugpjūčio pradžioje, juose apsigyvens iki 900 migrantų. 

VSAT buvo paskelbusi konteinerių nuomos konkursą, tačiau galiausiai pasirašė sutartį neskelbiamų derybų būdu, siekiant namelius pastatyti kuo greičiau. 

„Buvo paskelbtas viešasis pirkimas, buvo dalyviai ir sudarius eilę pradėjo aiškėti, kad konkursas užims dar daug laiko, bent dešimt dienų, jei bus vykdomas įprastu keliu. Kadangi tai yra ypatingos skubos objektas ir šita situacija dėl netiesėtų migrantų krizės vis aštrėja, nėra kur apgyvendinti žmonių, tai (...) su mažiausią kainą pasiūliusia bendrove buvo pasirašyta sutartis“, – BNS sakė G. Mišutis. 

Anot jo, esant poreikiui, namelius bus galima išplėsti statant ant jų antrą aukštą. 

Konteinerinių namelių nuoma kol kas finansuojama iš biudžeto, tačiau tikimasi, kad vėliau lėšos bus padengtos iš Europos Sąjungos fondų. Per mėnesį jie kainuos 1,5 tūkst. eurų.

 Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius BNS anksčiau sakė, kad į šį miestelį bus perkelti migrantai iš pasienio užkardų, savivaldybių patalpų – mokyklų ir kitų vietų.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą perėjo beveik 4 tūkst. neteisėtų migrantų, dešimtis kartų daugiau nei buvo per visus 2020 metus.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.


Rašyti komentarą...
A
Aha nu jo
2021-08-02 10:01:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne konteinerius nuomot reikia, o lektuvus ir siusti juos namolio
Atsakyti
0

A
Algis
2021-08-02 10:30:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuomoti privalo lanzbergis ned jis sukele krize prie ko cia pasenieciai
Atsakyti
0

K
Klausimas
2021-08-02 09:32:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl migrantus įleidžia į Lietuvą? Gali kas nors paaiškinti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų