Pasibaigęs karantinas įnešė gyvybės oro erdvėje: daugėja skrydžių

Pirmąją savaitę po karantino augo ir terminalinių, ir tranzitinių skrydžių skaičius, teigia skrydžių valdymo bendrovė „Oro navigacija“. Praėjusią savaitę palyginti su paskutine karantino savaite, bendras Lietuvos oro erdvėje aptarnautų skrydžių skaičius augo 8,6 procento.

„Pasibaigęs karantinas įnešė daugiau gyvybės ir į šalies oro erdvę. Nors didelio augimo kol kas nesitikime, vis dėlto atsigaunanti aviacijos rinka nuteikia optimistiškai. Atnaujinus tarptautinius skrydžius, pastebime terminalinių skrydžių skaičiaus augimą“, – komentare BNS teigė „Oro navigacijos“ laikinasis vadovas Marius Beliūnas.

Labiausiai – 5,5 proc. – per savaitę augo terminaliniai skrydžiai. Daugiausiai skraidino Vengrijos oro bendrovė „Wizz Air“ (70 skrydžių), o populiariausias maršrutas buvo tarp Rygos ir Vilniaus. Tranzitiniai skrydžiai per savaitę augo 3,1 procento.

„Nepaisant to, kad tranzitiniai skrydžiai auga ne taip sparčiai, praėjusią savaitę fiksavome augantį skrydžių skaičių tarp Rusijos ir Kaliningrado. O štai Pekino oro uosto uždarymas mūsų šalies oro erdvei didelės įtakos neturėjo“, – sakė M. Beliūnas.  

Populiariausia tranzito kryptimi išliko skrydžiai tarp Frankfurto ir Šanchajaus (52 skrydžiai), tarp Kaliningrado bei Maskvos Šeremetjevo vyko 49, o Kaliningrado ir Maskvos Demodedovo  – 48 skrydžiai.

Šalies oro erdvėje daugiausiai skrido aviakompanijų „China Southern“ (69 skrydžiai), „Aeroflot“ (62), „AirBridgeCargo“ (61) ir „Air Baltic“ (60) ir „Lufthansa Cargo“ (46) lėktuvai.

Birželio 15-21 dienomis, palyginti su tuo pačiu metu pernai, bendras Lietuvos oro erdvėje aptarnautų skrydžių skaičius mažėjo 74 proc. iki 1522 skrydžių, o tranzitinių mažėjo 76 proc. iki 1075.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų