Šių metų vasara gali tapti „klaikiu“ 2008-ųjų atgarsiu, tačiau šį kartą būsto paskolas pakeis euro zonos valstybių skola, įsitikinęs Pasaulio banko prezidentas Robertas Zoellickas.

„Europos centrinis bankas (ECB), panašiai kaip JAV Federalinių rezervų bankas 2008-aisiais, bandė įtikinti rinkas suteikdamos didelį kiekį likvidumo“, – teigė jis.

Jo manymu, norint apsisaugoti nuo investuotojų panikos, Europa turi būti pasirengusi skirti daugiau nei likvidumo injekcijas bandant sušvelninti neigiamas Graikijos pasitraukimo iš euro zonos pasekmes. „Jei Graikija paliks euro zoną, sunku bus nuspėti užkrato plitimą, panašiai kaip ir banko „Lehman Brothers“ žlugimas atnešė netikėtų pasėkmių“, – sakė R. Zoellickas.

Pasaulio banko vadovo nuomone, reikia vadinamosios euro zonos valstybių bankų depozitų garantijos ir kitų įsipareigojimų, kadangi dalies nacionalinių valstybių garantijos greičiausiai bus nepakankamos.

R. Zoellickas taip pat tvirtina, kad Europai reikia įvesti euro zonos obligacijas, rekapitalizuoti bankus naudojant Europos stabilumo mechanizmo (ESM) fondus ir suteikti vidutinio laikotarpio finansavimo garantijas tokioms šalims kaip Ispanija.

Bendrų euro zonos obligacijų sukūrimas tapo prieštaringu diskusijų klausimu. Naujasis Prancūzijos prezidentas Francois Hollande‘as palaiko tokią idėja, tačiau Vokietija ją atmeta, argumentuodama tuo, kad toks veiksmas susilpnintų fiskalinę discipliną.

REKLAMA

Pasaulio banko vadovas perspėja, kad laiko lieka vis mažiau. R. Zoellicko teigimu, jei prasidės nauja krizė, ECB gali nebeturėti galimybių „reaguoti greitai, visapusiškai ir tvirtai“, nes to daryti neleis nesutarimai banko valdyboje.

„Graikijos pasitraukimas sukeltų smūgių bangą kitų euro zonos valstybių pasitikėjime. Euro zonos lyderiai turi būti pasirengę, – perspėja R. Zoellickas. – Nebeliks laiko finansų ministrų susitikimams aptarti ekonomines perspektyvas ir diskutuoti apie augimą skatinančias priemones.“


Rašyti komentarą...
A
Ateinu
2012-06-03 01:20:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir bus ta antra krize, tai neisvengiama! Tik kas bus didesnes aukos spresti nesunku!
Atsakyti
0

A
Amdrius
2012-06-03 04:25:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekas nenori pripazinti, kad tai - kapitalizmo sistemine ir, deja, mirtina liga. Kad ir kiek beskatintum vartojima, planetos istekliai jau seniai yra ant ribos. Pyzdiec podkralsia nezametno...
Atsakyti
0

T
Treisonas
2012-06-04 12:52:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tada galiausiai karas ,kaip sakė Hitleris niekas taip visko neišsprendžia ,kaip karas .Žmonėms pabos nelygybė , skurdas ,nepriteklius ,o jis yra vien dėl to kad pasaulyje yra per daug gobščių žmonių , turi milijonus negana reikia dar ,turi milijardus negana reikia dar , turi namus , negana dar ,turi vilas ,negana dar , turi pilis negana dar .Žmogus yra gobšus ir kvailas padaras nemoka dalintis( aišku nevisi) , moka tik atimti ,naikinti ir niokoti.Jei žmonija išmoktų dalintis tais turtais ,visi turėtume savo kampelį ,kad ir nedidelį ,visi būtume sotūs ,jei ne pilnai tai bent nebadautume , mažiau kištumėmės į gamtą ir leistume jei tvarkytis pačiai ,nustotume naikinti gyvūnus dėl pinigų ir pramogos ,tada pasaulis sužaliuotų tada Afriką skurdžiausias žemynas taptų stiprus ir visi turėtų valgyti.Tada Irake nutiltų automatų garsai ,tada susivienytų visas pasaulis , apribotų gimstamumą ir populiacija taptų stabili , užtektų visiems visko ,taptume geresni ,draugiškesni , pradėtume mylėti savo tėvynę , savo žemę ,tada mokslas galėtų kurti ne atomines bombas , o vaistus nuo vėžio , nuo AIDS , nuo kitų ligų ,tada atkurtume gamta ten kur sunaikinome ,tada žemė vėl taptų rojaus planeta......Žodžiai kurie ir liks tik žodžiais manau ....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų