2013 metais pasaulio ekonomika kiek plėsis, nors situacija ir toliau liks nestabili. Tokią prognozę antradienį savo pranešime pateikia Pasaulio bankas (PB).

Pranešime pristatomo tyrimo rezultatai rodo, kad pasaulio bendrojo vidaus produkto (BVP) prieaugis 2012 metais sudarė 2,3 proc. (praėjusių metų birželį prognozuotas 2,5 proc. prieaugis). PB prognozuoja, kad 2013 metais pasaulio ūkio plėtra sudarys 2,4 proc., 2014 m. - 3,1 proc., o 2015 m. - net 3,4 proc.

Daugiausia prie šio augimo turėtų prisidėti besivystančios ekonomikos šalys. Šiuo metu jų BVP prieaugio rodikliai yra 1,5-2 kartus didesni nei išsivysčiusių šalių. Pastarosioms PB ekspertai siūlo imtis priemonių, kurios išlaikytų ekonomikos kilimą.

"Ekonomikos atgaivinimo procesas bus nepastovus ir neryškus", - sakė PB prezidentas Džimas Jong Kimas (Jim Yong Kim). Anot jo, "iki šiol besivystančios šalys buvo nepaprastai atsparios, visgi negalime sėdėti sudėję rankų ir laukti, kol situacija pagerės". Banko vadovas mano, kad PB turi padėti besivystančioms šalims investuodamas į jų infrastruktūrą, sveikatos apsaugą ir švietimą. Tai paskatintų ekonomikos augimą.

PB pranešime rašoma, kad Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos ekonomiką "vis dar stipriai veikia neaiški politinė situacija ir suirutė šalių viduje". Nežiūrint į tai, šių regionų BVP per 2012 m. padidėjo 2,4-3,8 proc. Didžiausią įtaką augimui padarė naftos gavybos atnaujinimas Libijoje ir Irako rodiklių pagerėjimas. Prognozuojama, kad ateinančiais metais regiono BVP augimas sulėtės, bet 2015 metais pakils iki 4,3 proc.

BVP augimas sulėtėjo ir Azijos-Ramiojo vandenyno regione, Europoje, Lotynų Amerikoje, Karibų baseino šalyse ir Pietų Azijoje. Vis dėlto ekspertai viliasi, kad 2015 m. šiuose regionuose ekonomikos augimas paspartės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų