• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Automobilio įregistravimas susideda iš skirtingų veiksmų, tačiau bene svarbiausioji dalis vairuotojams – transporto priemonės numeriai, liudijantys, kad jie gali dalyvauti eisme. Nors kai kam pakanka automatiniu būdu išrenkamų simbolių, kiti specialiems numeriams negaili ir beveik 2 tūkst. eurų.

Automobilio įregistravimas susideda iš skirtingų veiksmų, tačiau bene svarbiausioji dalis vairuotojams – transporto priemonės numeriai, liudijantys, kad jie gali dalyvauti eisme. Nors kai kam pakanka automatiniu būdu išrenkamų simbolių, kiti specialiems numeriams negaili ir beveik 2 tūkst. eurų.

REKLAMA

Valstybės įmonės „Regitra“ atstovė Rūta Gudašiūtė sako, kad nemaža dalis klientų pastaruoju metu renkasi išskirtinius simbolius, kai yra norima gauti numerio ženklus jų vairuojamai transporto priemonei.

„Daugiausiai išduodama eilės tvarka priskiriamų numerio ženklų, kuomet sistema automatiškai parenka kombinaciją, kuria bus ženklinama transporto priemonė.

Tačiau šiandien nemaža dalis klientų savo automobiliui renkasi išskirtinai jiems patinkančią raidžių ir skaičių kombinaciją“, – kalbėjo pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek kainuoja numerio ženklai?

Nors bendrųjų numerio ženklų rinkinio kaina siekia 7,20 euro, vairuotojai nusprendžia pasirinkti ir kiek labiau išskirtinę raidžių bei skaičių kombinaciją. Tiesa, už tai prireikia pakloti kur kas daugiau pinigų.

REKLAMA

Be to, vertėtų neužmiršti, kad už registracijos liudijimą taip pat reikia susimokėti 11,3 euro. Arba, jei paslauga užsakoma internetu, tai kainuos 9,04 euro.

„Regitra“ išskiria numerio ženklų tipus, kurių kaina yra fiksuota: 

  • Jau pagaminti numerio ženklai. Šio tipo numerio ženklai jau yra pagaminti ir saugomi bet kuriame įmonės padalinyje. Jų sandara yra kaip įprastų eilės tvarka išduodamų numerio ženklų, t. y. juose yra naudojami trys raidės ir trys skaitmenys. Šių numerio ženklų kaina – 35 eurai. 
  • Rezervuojami numerio ženklai. Tai numerio ženklai, kurie yra iš planuojamų gaminti sąrašo. Jų sąrašas yra sudaromas abėcėlės tvarka ir yra atnaujinamas periodiškai. Štai šiuo metu galima rinktis iš derinių, prasidedančių M raide. Numatomi gaminti numerio ženklai taip pat yra sudaryti iš trijų raidžių ir trijų skaitmenų. Jų kaina gali būti nuo 75 iki 500 Eur. 

Surinko 750 tūkst. eurų vien tik iš vardinių numerių

Bene labiausiai išskirtinė automobilių numerių kategorija – vardiniai. Visgi tokia paslauga paplonina vairuotojų piniginę, kadangi tokių numerių kaina siekia 1,5 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Vardinių numerių ženklų tipas yra skirtas tiems vairuotojams, kurie dar labiau nori išsiskirti kelyje, kadangi jų užrašą galima susikurti patiems. Automobiliams jis gali būti sudarytas nuo 1 iki 6 simbolių, iš kurių bent vienas turi būti skaičius. Simbolių eiliškumas nėra svarbus, o skaičiai gali būti naudojami vietoj raidžių.

Pavyzdžiui, jei norima vardinio numerio su vardu LAURA, vietoj A raidės galima įrašyti 4 ir tuomet užrašas atrodytų taip – L4URA. Vardinių numerio ženklų kaina yra 1,5 tūkst. eurų“, – kalbėjo R. Gudašiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip jau anksčiau rašė tv3.lt, vardinio registracijos numerio užraše – raidžių ir skaičių derinyje – negali būti vartojami nepadorūs, žargoniniai ar neigiamas emocijas keliantys žodžiai, keiksmažodžiai, taip pat sąvokos, įžeidžiančios kitų rasių, tikėjimų atstovus, o užrašas negali sutapti ir su nacistinės Vokietijos, SSRS valstybių, nacistinių ar komunistinių organizacijų pavadinimais, nacistinių ar komunistinių vadovų pavardėmis, jų santrumpomis.

REKLAMA

Dėl šios priežasties eilės tvarka išduodamuose numerio ženkluose nebuvo išleista KGB serija.

Populiarumas pastebimai išaugo

Pašnekovė R. Gudašiūtė sako, kad vien per šiuos metus jau buvo įregistruota beveik 500 vienetų vardinių numerių. 

„Stebint statistiką, matome, kad vardinių numerio ženklų pardavimai auga. Rekordiškai mažai vardinių numerio ženklų buvo parduota 2009 metais – 9, na, o vertinant pastaruosius metus, 2018 buvo nupirkti 155 vnt., 2019 – 213 vnt. 2020 – 345, 2021 – 480 vnt. vardinių numerio ženklų“, – kalbėjo ji.

REKLAMA

Taigi nesunkiai galima suskaičiuoti, kad apytiksliai lietuviai šiais metais vien vardinių numerių įsigijimui sumokėjo 750 tūkst. eurų, neįskaitant registracijos liudijimo mokesčio.

„Regitros“ surinkti duomenys taip pat parodo, kad apie du trečdalius vardinių numerių nusipirko gyventojai, o maždaug vieną trečadalį – įmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų