Vyriausybė nepritarė projektui, kuriuo buvo siūloma devynioms prekių ir paslaugų grupėms nuo 2011 metų sausio 1 dienos taikyti lengvatinį 10 procentų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą.

10 proc. PVM siūlyta taikyti:

1) visuomeniniam transportui, įskaitant keleivių pervežimą geležinkeliu ir vidaus vandenimis;

2) knygoms, laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams;

3) vaistams, veterinariniams vaistams, specialios paskirties kūdikių maisto produktams, taip pat medicinos įrangai;

4) viešbučio tipo ir specialaus apgyvendinimo paslaugoms;

5) šviežiai atšaldytai mėsai ir valgomiems subproduktams;

6) šviežiai atšaldytai naminių paukščių mėsai ir jų valgomiems subproduktams;

7) gyvoms, šviežioms ir atšaldytoms žuvims;

8) gyvenamųjų namų statybos, renovacijos, apšiltinimo paslaugoms, už kurias mokama valstybės ir savivaldybių biudžetų, valstybės teikiamų lengvatinių kreditų ir valstybės specialiųjų fondų lėšomis;

9) šilumos energijai, tiekiamai gyvenamosioms patalpoms šildyti, bei į gyvenamąsias patalpas tiekiamam karštam vandeniui.

Finansų ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad Vyriausybė nusprendė nepritarti siūlymui, įvertinusi „itin ženklius galimus valstybės biudžeto pajamų netekimus ir tai, kad vartotojai vis tiek nepajus tiesioginės naudos bei atsižvelgusi į galimus konkurencinių sąlygų iškraipymus“.

REKLAMA

Finansų ministerijos skaičiavimais, dėl lengvatinio 10 proc. PVM tarifo taikymo devynioms prekių ir paslaugų grupėms metiniai valstybės biudžeto pajamų netekimai (negautos pajamos) sudarytų apie 428 mln. litų.

Lengvatinių PVM tarifų taikymo buvo atsisakyta nuo 2009 metų sausio 1 dienos, įgyvendinant Vyriausybės programos nuostatas. Šiuo metu taikomos kelios laikinos išimtys: lengvatinis 5 proc. PVM tarifas taikomas vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms ir lengvatinis 9 proc. PVM tarifas taikomas knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams bei šilumos energijai, tiekiamai gyvenamosioms patalpoms šildyti, ir į gyvenamąsias patalpas tiekiamam karštam vandeniui.

Dabar siūlyta taikyti lengvatinį 10 procentų PVM tarifą argumentuojant tuo, kad panaikinus PVM lengvatas padidėjo atitinkamų produktų ir paslaugų kainos, vartojimas mažėja, o į biudžetą tai nepritraukė papildomų pajamų.

Finansų ministerijos teigimu, atlikti tyrimai ir analizė rodo, kad „šie argumentai nėra pakankamai pagrįsti, nes vartojimas labiausiai sumažėjo dėl ekonomikos nuosmukio, o ne dėl lengvatinių PVM tarifų atsisakymo“.


Rašyti komentarą...
s
saule
2010-06-23 15:09:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Akivaizdu, kad konservatoriu mokesciu politika yra prazutinga: darbo nera, verslui nesudaromos salygos dirbti, o Kubiliui rupi tik kaip isivesti eura. Matau tik viena partija, kurios nariai nuosirdziai rupinasi salies gerove, - tai TVARKA IR TEISINGUMAS.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų