• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepavykus susitarti dėl atlyginimų kėlimo ir darbo sąlygų gerinimo, Vilniaus viešojo transporto darbuotojai antradienį tarsis dėl streiko.

Nepavykus susitarti dėl atlyginimų kėlimo ir darbo sąlygų gerinimo, Vilniaus viešojo transporto darbuotojai antradienį tarsis dėl streiko.

REKLAMA

„Darbo ginčų komisija baigė savo darbą. Sprendimas dėl iškeltų profesinės sąjungos reikalavimų nėra rastas, profesinės sąjungos ginčų komisijos nariai antradienį kviečia profesinės sąjungos tarybą ir teiks klausimą dėl streiko paskelbimo“, – BNS penktadienį sakė Vilniaus viešojo transporto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius.

Pasak jo, nepavyko susitarti dėl atlyginimo kėlimo visiems bendrovės darbuotojams 10 procentų ir dėl darbo apmokėjimo sistemos taikymo kolektyvinėje sutartyje.

A. Markevičius anksčiau yra sakęs, jog darbdaviai siekia pabloginti 2018 metais sudarytą kolektyvinę sutartį su viešojo transporto darbuotojais.

REKLAMA
REKLAMA

Profsąjungos atstovas taip pat sako matantis savivaldybės siekius keleivių vežimą mieste atiduoti į privačias rankas. 

Vilniaus viešojo transporto profesinė sąjunga prie sostinės savivaldybės surengė neterminuotą piketą reikalaudami užtikrinti vairuotojams galimybę papietauti, dešimtadaliu kelti atlyginimus.

REKLAMA

Vilniaus meras Remigijus Šimašius anksčiau yra sakęs, kad viešojo transporto darbuotojų atlyginimai yra didinami, jie mokami laiku, nepaisant dėl pandemijos kritusių įmonės pajamų, be to, atnaujintas transporto priemonių parkas, o darbo sąlygos yra geros. 

Mero teigimu, piketas organizuojamas ne dėl darbo sąlygų, o yra „politinė akcija“, kadangi profesinių sąjungų atstovai priklauso „oponuojančioms politinėms partijoms“ ir nesutinka keisti skatinimo sistemos įmonėje, skiriant dėmesio naujiems ar gerai dirbantiems darbuotojams.

Iš viso „Vilniaus viešajame transporte“ dirba apie 1,9 tūkst. darbuotojų, apie 1,4 tūkst. jų priklauso profesinėms sąjungoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų