• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį sekmadienį, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, tiek prie daugiabučių, tiek prie privačių namų turės būti iškeltos valstybinės Lietuvos vėliavos, kitaip bus skiriamos baudos.

Šį sekmadienį, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, tiek prie daugiabučių, tiek prie privačių namų turės būti iškeltos valstybinės Lietuvos vėliavos, kitaip bus skiriamos baudos.

REKLAMA

Norint išvengti baudos, vėliavos turi būti iškeltos ir nuleistos tikslią nurodytą valandą, atitikti visus dydžio, spalvų ir netgi medžiagos reikalavimus.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kiek vėliavos kainuoja ir kokių baudų galima susilaukt jų neiškėlus laiku.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir kada kelti?

Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas numato, kad per valstybines šventes vėliava turi būti iškeliama 7 val. ryto ir nuleidžiama 22 val. vakaro.

REKLAMA

Valstybinės vėliavos turi būti iškeliamos prie valstybinių institucijų, savivaldybių, įmonių, organizacijų ir privačių namų, nepriklausomai nuo jų nuosavybės formos.

Vėliavoms kabinti naudojami laikikliai turi būti pritvirtinti prie pastato fasado taip, kad vėliavos kotas su pastatu sudarytų ne didesnį nei 45 laipsnių kampą, o laikikliai būtų ne žemiau kaip 2 metrų aukštyje nuo žemės.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat leidžiama vėliavas iškelti ir ant stiebų, įrengtų prie pastato.

Už tinkamą vėliavų pakabinimą atsakingas pastato savininkas, administruojanti įmonė ar įstaigos vadovas. Tai reiškia, kad jei vėliava nebus iškelta, arba bus iškelta nesilaikant nustatytų reikalavimų, atsakys būtent šie asmenys.

Portalas tv3.lt primena, kad taip vėliava turi būti iškeliama per tris valstybines šventes, t. y. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
  • Vasario 16-ąją (Lietuvos valstybės atkūrimo dieną);
  • Kovo 11-ąją (Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną);
  • Liepos 6-ąją (Valstybės / Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną)

Svarbu pažymėti, kad vėliava gali būti iškelta ir kitomis dienomis, tačiau net ir paprastomis dienomis svarbu laikytis visų nustatytų reikalavimų, kad nebūtų parodyta nepagarba vėliavoms.

REKLAMA

Kokia vėliava yra tinkama?

Konstitucijoje numatoma, kad Lietuvos valstybės vėliavos proporcijos turi būti 3:5 – tai reiškia, kad jos ilgis turi būti 1,7 karto didesnis nei plotis. Įprastai vėliavos matmenys būna 1 m pločio ir 1,7 m ilgio, tačiau svarbiausia išlaikyti nurodytą santykį.

Pakelta vėliava turi būti skiriama garbingiausioje vietoje pagal heraldikos taisykles.

Vėliavos spalvų išdėstymas taip pat reglamentuotas konstitucijoje: ji turi susidėti iš trijų vienodo pločio horizontalių juostų – geltonos viršuje, žalios viduryje, raudonos apačioje. Vertikaliai pakabinus, spalvų tvarka iš kairės į dešinę lieka ta pati: geltona, žalia, raudona.

REKLAMA

Svarbu, kad iškeltos vėliavos būtų švarios, nepažeistos ir nenublukusios.

Baudos – visiems skirtingos

Pažeidus Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatyme numatytus reikalavimus, galima susilaukti įspėjimo arba baudos nuo 10 iki 12 eurų. Jei pažeidimas yra pakrtojamas, asmeniui bauda pakartotinai pakyla iki 12–16 eurų.

Už vėliavos neiškėlimą atsakomybė tenka juridinių asmenų vadovams, gyvenamųjų namų savininkams ar asmenims, atsakingiems už pastatų priežiūrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valstybės ir savivaldybių institucijų ar įstaigų vadovams už šį pažeidimą gali būti skiriama nuo 10 iki 16 eurų bauda. Jei tai pakartojama – bauda padidėja iki 16–30 eurų.

Tiesa, kur kas griežtesnės sankcijos taikomos už valstybės simbolių išniekinimą: už viešą vėliavos, herbo ar himno išniekinimą gresia bauda, areštas, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

REKLAMA

Kiek kainuoja vėliavos?

Parduotuvėje „Pigu.lt“ 170x100 cm dydžio vėliava kainuoja 12,35–33,99 euro.

Prekybos tinkle „Senukai“ tokio pat dydžio Lietuvos valstybės ar istorinės vėliavos atsieina nuo 19,99 iki 36,73 euro. Tiesa, turint šio prekybos tinklo nuolaidų kortelę vėliavą galima įsigyti ir už 10,99 euro.

REKLAMA

Vėliavų gamyba ir prekyba užsiimančios bendrovės „Aka Baltic“ svetainėje 170x100 cm dydžio valstybinė Lietuvos vėliava siūta kainuoja 10,50 euro, spausta – 14,70 euro, istorinė – 20,23 euro.

Parduotuvėje „Flagmanas“ tokio pat dydžio Lietuvos istorinė vėliava atsieina nuo 28,41 euro (su dabartine nuolaida – 22,73 euro) iki 49,95 euro.

Tuo metu įprastinė Lietuvos vėliava kainuoja nuo 20,71 eurų (su dabartine akcija – 15,53 euro) iki 49,95 euro.

Visos nurodytos kainos – su pridėtinės vertės mokesčiu (PVM).

REKLAMA
Kokios dar baudos posovietiniai išsigimėliai? Kas čia per kita šiaurės korėja pas mus?
Kelsiu vėliavą tik tada
Kelsiu vėliavą tik tada
Kai sumokės už tai....juk valstybė iš manęs ima pinigus už viską, tai aš jai ir paslaugų už dyką nedarysiu
KGB sąrašų nėra kada bus sąrašai? Tada bus ir Vėliava ir žmonės gerbs savo Valstybę.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų