Nedarbo išmokas bus galima gauti antrą kartą

Antradienį Seimas galutinai priėmė Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pataisas, kuriomis nustatoma palankesnė nedarbo išmokų mokėjimo tvarka.

Už pataisas balsavo visi 127 posėdyje dalyvavę Seimo nariai.

Įsigaliojus įstatymui, nedarbo išmokų mokėjimas antrą kartą būtų atnaujinamas ir bedarbiams, turintiems teisę jas gauti, jeigu iki įstatymo įsigaliojimo jiems jau buvo atnaujintas vieną kartą iki įstatymo įsigaliojimo. 

„Sodros“ duomenimis, per mėnesį apie 1,7 tūkst. nedarbo draudimo išmokų gavėjų atnaujinamas nedarbo draudimo išmokos mokėjimas. Prognozuojama, kad, pritarus Nedarbo socialinio draudimo įstatymo projektu teikiamiems pasiūlymams, teisę į nutrauktos nedarbo draudimo išmokos mokėjimo atnaujinimą antrą kartą įgytų apie 0,51 tūkst. bedarbių per mėnesį.

Atsižvelgiant į tai, kad Nedarbo socialinio draudimo įstatymo projektu teikiamiems pasiūlymams įgyvendinti nereikės priimti įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų, įstatymo įsigaliojimo data nenustatoma.

Priimtą įstatymą dar turės pasirašyti Prezidentas.

Nedarbo išmoką sudaro dvi dalys – pastovi ir kintama.

Pastovi  nedarbo išmokos dalis lygi  149,39 euro, t. y.  23,27 proc. mėnesį, už kurį mokama išmoka, galiojančios minimalios mėnesio algos (MMA).

Kintama dalis priklauso nuo Jūsų turėtų pajamų. Apskaičiuojant kintamą nedarbo išmokos dalį įvertinamos Jūsų draudžiamosios pajamos, turėtos per 30 mėnesių, praėjusių iki užpraeito kalendorinio mėnesio pabaigos nuo bedarbio įsiregistravimo Užimtumo tarnyboje (UŽT) dienos.

Kintama mėnesinė išmokos dalis pagal mokėjimo mėnesius:

Pirmą – trečią nedarbo išmokos mokėjimo mėnesį – 38,79 proc. asmens vidutinių draudžiamųjų pajamų.

Ketvirtą – šeštą mėnesį – 31,03 proc.. Septintą – devintą mėnesį – 23,27 proc..


Rašyti komentarą...
T
Terese
2021-06-08 19:14:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad su tom ismokom nesamone. Jei gauni
Pvz soc.pasalpa200e,is jos nuskaiciuos tuos 149,kuriuos mokes sodra ar uz.tarnyba,tad gausi tuos 149 is uzt ir 51 soc.pasalpu. Tai cia tik pilstymas is tuscio i kiaura. Nors man ir praeitais.priklause,sakiauan nereikia,tai sake cia butinai turi imti,kitai negausi kitu ismoku.Gerai kad isidarbinau,nors nebereiks zaist tu durnu zaidimu,kur ale atseit duoda,kita ranka atima. Aplamai as uz algu dydinima o ne ismoku ar pasalpu mokejimus!
Atsakyti
-16

D
Dirbanti
2021-06-08 22:33:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durniu laivas! Čia duoda o čia atima...algas pakelkit o ne pašalpas skirstykit taip kaip jums paranku ir naudinga!
Atsakyti
-7

J
Jolita
2021-06-09 12:05:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek galima tas pašalpas dalyti, tegul visi eina dirbti ir mokėkit normalius atlyginimus, pensininkams kurie turi didelius stažus dadėkit, o ne valkatas-dykaduonius šelpkit, turbūt taip lengviau pinigus išplaut, per pašalpas į savo kišenes
Atsakyti
-15

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų