naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad Lietuva artimiausiu metu turėtų gauti kiaušinių, vištienos, jautienos eksporto leidimus į Saudo Arabiją.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad Lietuva artimiausiu metu turėtų gauti kiaušinių, vištienos, jautienos eksporto leidimus į Saudo Arabiją.

REKLAMA

„Turėjome labai gerus susitikimus su Saudo Arabijos maisto ir vaistų tarnyba ir su aplinkos, vandens ir žemės ūkio ministru – gavome patvirtinimą, kad gausime šiuos leidimus artimiausiu metu“, – BNS sakė Saudo Arabijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) šią savaitę besilankantis K. Navickas.

Pasak jo, Saudo Arabija keičiasi ir yra atvira investicijoms, siekia daugiau užsiauginti ir skatinti vietos produktų vartojimą. 

„Jie nori maisto auginimo technologijų, šiltnamių, vertikalaus ūkininkavimo, kiaušinių auginimo ir panašiai. Jie nori stiprėti ekonomiškai, tai matosi iš ambicijų, iš sostinės vystymosi greičio, statybų“, – teigė ministras.

„Kalbant apie eksporto galimybes mes leidimus daugiau mažiau gauname, mūsų ir verslo atstovai, kurie dalyvauja susitikime ir yra parodoje Dubajuje, toliau vysto kontaktus“, – kalbėjo jis. 

REKLAMA

Pasak K. Navicko, maisto tiekėjų parodoje Dubajuje yra apie 5 tūkst. įmonių, iš jų 22 iš Lietuvos. Tikimasi, jog Lietuvos ir JAE įmonių bendradarbiavimas ir prekybiniai ryšiai stiprės.

REKLAMA

„Mūsų eksportas į JAE per paskutinius metus išaugo 80 proc., didžiulis augimas ir daugiausiai produktų, kuriuos įvežame,  yra pieno produktai, labai aktualu mums, perdirbėjams galimybes padedame sudaryti, atidarinėjame duris ir tikimės, kad bus rezultatų ir iš to laimės mūsų ūkininkai“, – BNS sakė ministras.

K. Navicko teigimu, Lietuva pristato savo maisto technologijas, greito šaldymo produktus, pieno miltelius, sūrių, varškės produktus: „Galimybės yra nemažos, logistika veikia, kontaktai yra, svarbu juos plėsti“. 

REKLAMA

Anot K. Navicko, svarbu, kad rinkų praradimai Rusijoje, Baltarusijoje, Kinijoje būtų visiškai kompensuoti kitose rinkose: „Arabijos pusiasalio šalyse šita galimybė yra nemaža“. 

Lietuvos–Saudo Arabijos verslo dienos atidarymo renginyje dalyvavo įmonių „Marijampolės pieno konservai“, „Geld Baltic“, „Choco Group“, „Naujasis Nevėžis“, „Grainmor“, „Švenčionių vaistažolės“, „Canis Canis (Zenoo)“, „Biosyyd“, „Incanto Solutions“, „Magnus Logistics“ atstovai.

„Gulfood“ konferencijoje dalyvauja „Kauno Grūdų“, „Švyturys–Utenos Alus“, „Vilniaus pergalės“, Vilkyškių pieninės, „Pieno žvaigždių“ ir kitų įmonių atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų