• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kainomis pajūryje lietuviai piktinasi kasmet. Daug pinigų pareikalauja ne tik pati kelionė, kuras, maistas, gėrimai ar pramogos, bet ir nakvynė. Tad pasitaikius geram orui kai kurie sugalvoja už ją tiesiog nemokėti ir miegoti kur nors gamtoje.

Kainomis pajūryje lietuviai piktinasi kasmet. Daug pinigų pareikalauja ne tik pati kelionė, kuras, maistas, gėrimai ar pramogos, bet ir nakvynė. Tad pasitaikius geram orui kai kurie sugalvoja už ją tiesiog nemokėti ir miegoti kur nors gamtoje.

REKLAMA

Vis tik svarbu atsiminti, kad nakvoti galima toli gražu ne visur. O, jei pažeidžiate taisykles, gresia ir nemenkos baudos.

Nakvoja ir draustiniuose ar rezervatuose

Aplinkos apsaugos departamentas neslėpė, kad vasarą su stovyklavimu ar nakvojimu pajūryje susiję pažeidimai būna ypač aktualūs.

REKLAMA
REKLAMA

Pvz., pernai per aplinkosaugininkų vykdomą akciją „Poilsiauk atsakingai“ neteisėtas stovyklavimas saugomose teritorijose (pvz., pajūrio paplūdimiuose, miškuose, gamtiniuose rezervatuose ir draustiniuose) buvo vienas dažniausių pažeidimų.

REKLAMA

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės atstovų, dažniausiai draudžiamose vietose žmonės pasirenka miegoti transporto priemonėse, savadarbėse ar paprastose palapinėse:

„Dėl konkrečių priežasčių, kodėl žmonės taip elgiasi, reikėtų klausti pačių asmenų. Tačiau tarp jų pasitaiko ir neblaivių.“

Tuo metu Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Juškevičienė vardijo, kad dažniausiai pasitaikančios vietos, kuriose aptinkami neleistinose vietose miegantys žmonės, yra Naglių gamtinio rezervato kopos ir miškas.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat apsauginis pajūrio kopagūbris ir palvė.

„KNNP direkcijos specialistai po nakties dažniausiai jau randa tik paliktas poilsiavimo ar stovyklavimo veiklos žymes: palapines, miegmaišius, laužavietes ir kitą inventorių.

Žmonių ten jau nebūna, todėl ir jų motyvai (pvz., taupumas ar neblaivumas) nėra aiškūs“, – komentavo D. Juškevičienė.

Kada už nakvynę skirs ir 600 eurų baudą

Aplinkos apsaugos departamentas pabrėžia, kad nakvoti Lietuvos pajūrio paplūdimiuose, kopose ir priekopėse ar rengti ten stovyklavietes yra draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis tik Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė neslėpė, kad šiltuoju metų laiku Klaipėdos, Palangos ir Neringos pareigūnai sulaukia pranešimų, kad žmonės miega neleistinose vietose, pvz., kopose ar jų prieigose. Tačiau tokie atvejai nėra dažni.

REKLAMA

Neringos savivaldybės atstovė spaudai Sandra Vaišvilaitė pabrėžė, kad yra draudžiama rengti stovyklavietes, statyti palapines ar kurti laužus pajūrio miškuose, kopose ir paplūdimiuose.

Tą galima daryti tik tam skirtose vietose arba renginių, kuriems rengti buvo išduotas leidimas, metu.

„Dėl palapinių statymo dažniausiai užtenka įspėjimo ir priminimo apie taisykles – žmonės geranoriškai reaguoja ir pašalina pažeidimą.

REKLAMA

Jei asmuo atsisako vykdyti reikalavimus ar pažeidimas kartojasi, gali būti taikoma administracinė atsakomybė – įspėjamas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų. Jei pažeidimas kartojasi – nuo 140 iki 600 eurų“, – vardijo S. Vaišvilaitė.

Aplinkos apsaugos departamentas pridūrė, kad, nesilaikant miško lankymo saugomose teritorijose reglamentuojančių teisės aktų, asmenims dar gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 50 iki 110 eurų. 

Atvejų sumažėjo dėl alkoholio ribojimų?

Tuo metu Palangos miesto savivaldybės administracijos atstovė spaudai Tamara Zaiceva pastebi, kad ši problema aktuali buvo prieš gerą dešimtmetį.

Tuomet tiek savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnai aptikdavo, tiek gyventojai ar atostogautojai pranešdavo dėl kai kurių asmenų netinkamai pasirinkto būdo pernakvoti tam nepritaikytose kurorto vietose.

REKLAMA

„Viešosios tvarkos pareigūnai anksčiau yra fiksavę atvejų, kai žmonės nakvodavo transporto priemonėse, pastatytose automobilių stovėjimo aikštelėse.

Itin dažni būdavo atvejai, kai kurorto svečiai sugalvodavo apsinakvoti tiesiog kopose“, – vardijo pašnekovė.

Vis tik, anot jos, pavienių nakvynių kopose iki minimumo sumažėjo po to, kai paplūdimiuose vasaromis laikinai įrengiamose kavinėse buvo pradėtas riboti laikas prekiauti alkoholiu.

REKLAMA

T. Zaiceva nurodė, kad jau daugiau kaip 5 metus alkoholį galima pardavinėti tik nuo 8 iki 24 val., o alkoholis gali būti ne stipresnis kaip 15 laipsnių – anksčiau tokių ribojimų nebuvo.

Ji pridūrė, kad ir pati savivaldybė ėmėsi reguliuoti tokius pažeidimus – 2020 m. šie draudimai buvo perkelti į naująsias taisykles.

Pagal jas, yra draudžiama miegoti transporto priemonėse miesto teritorijos viešosiose vietose, išskyrus kempingus, o pajūrio miškuose, kopose ir paplūdimiuose yra draudžiama rengti stovyklavietes, statyti palapines, kurti laužus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kur galima stovyklauti ir nakvoti?

Pašnekovės nurodė, kad Neringos savivaldybėje (ar Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje) statyti palapines ir stovyklauti galima tik Nidoje veikiančiame kempinge. Visur kitur nakvoti yra draudžiama.

Aplinkos apsaugos departamento aiškinimu, apskritai apsistoti poilsiui galima tik įrengtuose viešojo naudojimo poilsio objektuose, kurie paprastai būna pažymėti specialiais ženklais.

REKLAMA

T. y.: poilsiavietėse, atokvėpio vietose, stovyklavietėse (galima su palapinėmis), kempinguose (galima su palapinėmis, kemperiais), kituose rekreacinės paskirties inžineriniuose statiniuose.

Departamento atstovai rekomenduoja susiruošus stovyklauti saugomose teritorijose, pirmiausia pasitikrinti, kur yra įrengtos oficialios poilsiavietės ir laužavietės:

O Klaipėdos savivaldybė paminėjo Nakvynės namus, kur benamiams, nepriklausomai nuo deklaruotos vietos, kritinėje situacijoje suteikiama laikinos nakvynės paslauga.

REKLAMA

„Ji apima nakvynę, higienos ir buitines paslaugas, konsultavimą, esant poreikiui – sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą, palydėjimą į sveikatos priežiūros įstaigą.

Apsvaigusiems nuo alkoholio ar kitų medžiagų paslauga teikiama bet kada, kitiems – nuo 18 val. iki 8 val.“ – vardijo savivaldybės atstovai.

Tad pamačius asmenis, kurie neturi nuolatinės gyvenamosios vietos, miega laiptinėse ar kitose gyvenimui nepritaikytose vietose, galima apie tai informuoti Nakvynės namus tel. +370 683 57203 arba el. paštu [email protected].

REKLAMA
daug rūšių gėrei , užterštas vanduo ne kaka ?
pagrindine klaida, kuri gali buti, tai jusu nakvyne pajuryje
Tik marozam ir kaimiečiam, aš į tokį šiukšlyną nevažiuoju.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų