Mobiliojo ryšio operatoriai pernai blokavo šimtus telefoninių sukčių

Telefoniniai sukčiai nesnaudžia ir toliau bando apgauti Lietuvos gyventojus. Mobiliųjų ryšių operatoriai praneša praeitais metais blokavę šimtus asmenų.

Mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“ 2016-aisiais blokavo 344 telefoninių sukčių SIM korteles, naudotas įkalinimo įstaigose. Sukčių ryšio priemones bendrovė blokuoja bendradarbiaudama su Lietuvos policijos departamentu.

Bendrovės analizė atskleidė, kad 92 proc. tokių kortelių buvo aktyvuotos ne seniau kaip prieš tris mėnesius. O didžioji dauguma kortelių – 53 proc. – aktyvuotos vos prieš savaitę.

„Siekiame, kad būtų užkirsta kaip įmanoma daugiau telefoninių sukčiavimo atvejų. Akivaizdu, kad būtų pažaboti sukčiai pakanka registruoti naujas išankstinio mokėjimo korteles – tai užkirstų kelią didžiajai daliai nusikaltimų ir nesukeltų sunkumų vartotojams“ – komentavo Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

„Tele2“ sukčių SIM korteles blokuoja jau trejus metus. Taip užkertamas kelias nusikaltimams, kuriuos, naudodamiesi išankstinio mokėjimo SIM kortelėmis, dažniausiai padaro įkalinimo įstaigose kalintys asmenys. Iš viso per tą laiką blokuota per 1200 SIM kortelių.

REKLAMA

„Teo“ ir „Omnitel“ perspėja: telefoniniai sukčiai pernai suaktyvėjo

„Teo“ ir „Omnitel“ rizikos valdymo vadovas Vytautas Bučinskas informavo, kad praėjusiais metais įkalinimo įstaigose blokuotų SIM kortelių skaičius vėl didėjo.

„Pernai iš viso užblokavome 255 išankstinio mokėjimo SIM korteles, daugiausiai skambinta iš Pravieniškio, Kybartų ir Marijampolės įkalinimo įstaigų, mažiausiai – iš Vilniaus. Per metus blokuotų SIM kortelių skaičius išaugo 25 procentais, tai rodo, kad telefoniniai sukčiai vėl suaktyvėjo, todėl papildomos priemonės, tokios, kaip privaloma išankstinio mokėjimo kortelių registracija, padėtų teisėsaugai efektyviau kovoti su tokio tipo nusikaltimais“, - mano V. Bučinskas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų