REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Susisiekimo ministras Marius Skuodis praneša, kad pirmu įsakymu atšaukia ankstesnio ministro paskirtą „Lietuvos geležinkelių“ valdybą.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis praneša, kad pirmu įsakymu atšaukia ankstesnio ministro paskirtą „Lietuvos geležinkelių“ valdybą.

REKLAMA

„Pirminių dvejonių turėjau gan daug, bet išsamiai susipažinus su visa informacija ir aplinkybėmis, beliko vienintelis pasirinkimas“, – asmeninėje „Facebook“ paskyroje rašo ministras.

Anot jo, visų pirma, Jeroslav Narkevič esminį sprendimą ateinančių 4 m. laikotarpiui priėmė „be penkių minučių“ keičiantis Vyriausybei. 

„Jau esu viešai sakęs, kad tai ne tik skuba, kurios buvo galima išvengti, bet ir rodo nepagarbą visoms su sprendimu susijusioms šalims. Bet apie politinę kultūrą daugiau nekomentuosiu“, – nurodė M. Skuodis.

Kita jo įvardytas motyvas yra, galimybė pačiam susipažinti su visais valdybos atrankos dokumentais man sukėlė rimtų abejonių dėl atrankos proceso skaidrumo ir profesionalumo. 

REKLAMA
REKLAMA

„Trečia, kyla pagrįstų abejonių, ar pasirinkti valdybos atrankos kriterijai atitinka Lietuvos geležinkeliams kylančius iššūkius. Pavyzdžiui, ar tikrai pakanka 1 nario, turinčio tarptautinę patirtį geležinkelių srityje? Tuo metu, kai geležinkeliai vis stipriau žengia į tarptautines rinkas? Manau, kad atrankos kriterijus būtina koreguoti“, – svarstė ministras.

REKLAMA

Be to, jis teigė rimtai abejantis dėl J. Narkevičiaus pasirinktų “priklausomų” valdybos narių (ministerijos atstovų), kurie, kiek su jais bendravo, esą turi kitų planų.

„Lietuvos geležinkeliai" valdyba – kolegialus valdymo organas, kurį sudaro 7 nariai, iš kurių 5 yra nepriklausomi. Valdybos narius 4 metams renka visuotinis akcininkų susirinkimas.

Gruodžio 4 d. laikinai einančio susisiekimo ministro pareigas Jaroslav Narkevič įsakymu naujai ketverių metų kadencijai nepriklausomais „Lietuvos geležinkelių“ valdybos nariais paskirti: Gediminas Vyšniauskas, Valdas Tekorius, Vygantas Sliesoraitis, Arijandas Šliupas ir Mats Bo Knut Hanson. Valdyboje taip pat turėjo dirbti Virgilijus Poderys ir Henrikas Surovič. 

Kartu su antrinėmis įmonėmis „Lietuvos geležinkelių“ grupė yra viena didžiausių visoje Lietuvoje. Iki išskaidant veiklas į atskiras įmones keleivių, krovinių vežimui ir infrastruktūrai tvarkyti, ji buvo antra didžiausia pagal darbuotojų skaičių, kurių grupėje yra apie 9 tūkst. Be to, skaičiuojama, kad ji valdo apie 2 mlrd. eurų vertės turto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų