Mergina apie sukčiautoją pranešė VMI – ši ją išdavė kaltininkei

Viena Lazdijų rajono gyventoja norėjo būti sąžininga ir pranešti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) apie mokesčių vengiantį asmenį, tačiau galiausiai už tai teko pačiai pasiaiškinti. Tik ne VMI, o socialinėje erdvėje. Mergina įsitikinusi – anonimiškumas neegzistuoja.

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi Karolina (pavardė redakcijai žinoma). Mergina pasakoja, kad paskambinus 1882 anonimiškai VMI pranešė apie nelegalią prekybą, tačiau jau antradienį su ja susisiekė moteris, apie kurią ji ir pranešė. Pasak jos, VMI žodis žodin perdavė visą pasakytą informaciją įskųstajai ir net jos telefono numerį.

„Aš prekiauju avalyne jau du metus, dirbu legaliai ir moku mokesčius. Ir man pikta, kai prekiauja ta pačia avalyne, bet gali kainas dvigubai mažesnes laikyti, nes jokių mokesčių nemoka. Tai tiesiog pikta.

Penktadienį pranešiau VMI, o pirmadienį ji jau viską žinojo. Antradienį ji mane užsipuolė, kad ją paskundžiau mokesčių inspekcijai ir žino mano telefono numerį, nes tik jį buvau palikus VMI. Perdaviau, kad su manim susiektų, jei kažkas būtų. Viskas buvo anonimiškai, bet išeina taip, kad visiškai neanonimiškai čia, viskas perduota Lazdijams, iš kur aš kilus, ir iš kur ta moteris.

Jie jai viską pasakė apie mane, mano numerį perdavė. Ji pasakė, kad turi informatorių, kuris dirba VMI ir viską sužino. Sakė, kad ji turi ten pažįstamų. Tai koks čia tada anonimiškumas“, – tv3.lt pasakojo Karolina.

Ji taip pat pridėjo, kad pokalbis tuo nesibaigė. Įskustosios sesuo per socialinio tinklo „Facebook“ grupes pradėjo platinti informacija apie merginą, vadinti ją skundike ir raginti iš jos nepirkti prekių.

„Skambinau dar šiandien ryte į VMI, pasakiau tą situaciją, tai konsultantė tik tylėjo. Sakė, kad bus pradėtas vidinis tyrimas, bet man atrodo, kad tik vėl perduos informaciją“, – svarsto mergina.

Mergina patikino, kad niekur daugiau apie šią prekeivę nerašė ir nesikreipė, tad jos duomenis galėjo perduoti tik VMI.

VMI pradės vidinį tyrimą

Naujienų portalui tv3.lt VMI Vidaus saugumo skyriaus patarėja Jūratė Karpavičienė tikino, kad yra vadovaujamasi aukščiausiais asmens duomenų saugumo standartais. O visais atvejais, kai sulaukiama pranešimų apie galimą informacijos nutekinimą, pradedami vidiniai tyrimai. Ne išimtis bus ir šis atvejis.

REKLAMA

„Atliekama situacijos analizė ir vertinimas, yra patikrinamas visas pranešimo gavimo – perdavimo procesas, identifikuojami visi jame dalyvavę asmenys, prašoma pateikti paaiškinimus. Jei faktas apie neteisėtą duomenų tvarkymą (pvz., atskleidimą) būtų nustatytas, VMI tokį poelgį vertintų principingai, o darbuotojui tektų griežčiausia atsakomybė už savo veiksmus“, – tikina J. Karparavičienė.


Rašyti komentarą...
H
Hm
2018-08-19 09:24:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tik VMI,darbo inspekcija irgi ta pati daro ir dar ispeja kada atvaziuos.Taip kaip jie uzfiksuos pazeidimus?Atkatus gauna is tu imoniu,tai juos ispeja,kad susitvarkytu?
Atsakyti
-2

M
Mmm
2018-08-29 14:49:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jokia cia geda.Saunuole mergina visi be isimties mokescius moketi turi.Cia ta kur mokesciu nemoka jauciasi gudresne uz kitus, as ir taip pasielgciau perduociau Vmi.Saunuole nepergyvenk.
Atsakyti
0

P
Paulius
2018-08-19 09:44:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul duoda VMI į teismą už tokius barjerus, ir išsikovoti didelius pinigus. Tegul viską viešina ir kelia į viršu tokius dalykus.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (51)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų