REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienam mažiausių Lietuvoje Medicinos bankui skirta 235,35 tūkst. eurų bauda, be to, laikinai draudžiama skolinti banką kontroliuojančiam asmeniui ir jo įmonėms 

Vienam mažiausių Lietuvoje Medicinos bankui skirta 235,35 tūkst. eurų bauda, be to, laikinai draudžiama skolinti banką kontroliuojančiam asmeniui ir jo įmonėms 

REKLAMA

Lietuvos banko valdyba, įvertinusi UAB Medicinos banko inspektavimo ataskaitoje fiksuotus teisės aktų pažeidimus ir jų pakartotinumą, skyrė bankui 235 350 eurų baudą, kuri sudaro 1,5 proc. UAB Medicinos banko 2016 m. bendrųjų metinių pajamų.

Laikinai, kol bankas nepašalins teisės aktų pažeidimų, uždrausta skolinti UAB Medicinos banką kontroliuojančiam asmeniui bei jo tiesiogiai ir netiesiogiai kontroliuojamoms įmonėms, kadangi bankas, netinkamai vertindamas prisiimamą kredito riziką, skolino minėtoms įmonėms ir taip sprendė kapitalo bazės stiprinimo klausimus.

„Baudos skyrimas sumažins Medicinos banko veiklos rezultatą, tačiau, mūsų vertinimu, tai nepadidins banko pažeidžiamumo. Mūsų nuomone, šios priemonės taikymas leis pasiekti pagrindinį jos skyrimo tikslą – pažeidimus padariusį asmenį paveikti taip, kad jis laikytųsi įstatymų ir vėl nedarytų teisės aktų pažeidimų“, - komentare BNS sakė LB Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis.

REKLAMA
REKLAMA

„Poveikio priemonių, tarp jų ir baudų, taikymas yra viena iš prevencinių priežiūrinių priemonių“, - pridūrė jis.

Lietuvos banko teigimu, inspektuojant UAB Medicinos banką, buvo tikrinamas banko valdymas ir vidaus kontrolė, kredito, likvidumo, rinkos ir operacinės rizikos valdymas, pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencija, kartu patikrinta, kaip vykdomos Eurosistemos pinigų politikos operacijos.

REKLAMA

Per inspektavimą išsiaiškinta, kad UAB Medicinos banko paskelbtas 2016 m. finansinis rezultatas neparodo tikrosios banko finansinės būklės, nes paskolų portfelio vertė nustatyta neteisingai ir nepakankamai atskleista paskolų vertės sumažėjimo neigiama įtaka kapitalo bazei – 2016 m. gruodžio 31 d. kapitalo pakankamumo rodiklis siekė 12,8 proc., t.y. buvo mažesnis nei bankui nustatytas minimalus reikalavimas.

Medicinos banko valdybos narys ir administracijos vadovo pavaduotojas Arnas Žalys teigia, kad bankas vykdo centrinio banko nurodymus, o su S.Karosu susijusioms įmonėms suteiktos paskolos sudaro tik nedidelę dalį bendro paskolų portfelio.

REKLAMA
REKLAMA

„Bankas šiuo metu vykdo visus riziką ribojančius normatyvus, birželio 1 dieną mūsų kapitalo pakankamumo rodiklis siekė 15,56 procento. Be to, per šešis šių metų mėnesius bankas uždirbo 443 tūkst. eurų grynojo pelno, kuris nėra įtrauktas į kapitalo bazę“, - BNS sakė A.Žalys.

Jis pabrėžė, kad Medicinos bankas sieks toliau stiprins kapitalo bazę ir iki nustatyto termino pašalinti visus Lietuvos banko nurodytus pažeidimus ir trūkumus. Be to, anot A.Žalio, su S.Karosu susijusioms įmonėms suteiktų paskolų nėra daug.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šios sumos sudaro nereikšmingą banko paskolų dalį (.....) Liepos pradžioje bendras Medicinos banko paskolų portfelis siekė 150 mln. eurų, iš jų paskolos susijusioms įmonės sudarė mažiau kaip 3 proc.“, - nurodė A.Žalys.

Pranešama, kad Lietuvos bankas ne kartą yra atkreipęs UAB Medicinos banko ir jo pagrindinio akcininko dėmesį į poreikį stiprinti itin mažą kapitalo bazę, kuri lemia banko jautrumą net ir nedideliems nuostoliams.

Įvertinusi bendrą UAB Medicinos banko rizikos lygį, kuris yra nepakitęs nuo praėjusių metų vertinimo, ir šiai rizikai padengti reikalingą papildomą kapitalo poreikį, Lietuvos banko valdyba nustatė, kad bankas turi tenkinti 10,4 proc. bendro 1 lygio nuosavo kapitalo pakankamumo koeficientą ir 13,9 proc. bendro kapitalo pakankamumo koeficientą.

REKLAMA

Medicinos banko administracijos vadovė Dalia Klišauskienė BNS anksčiau yra teigusi, kad, audituotais duomenimis, sausio 1 dieną kapitalo pakankamumo rodiklis siekė 17,1 procento.

UAB Medicinos bankas įpareigotas iki 2017 m. rugsėjo 30 d. pašalinti inspektavimo metu nustatytus teisės aktų pažeidimus ir veiklos trūkumus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų