Mauricas įspėja apie vėl išaugusią emigraciją: tai yra rimtas pavojaus signalas

Kitaip nei pirmuosius Nepriklausomybės dešimtmečius, pastaruosius dvejus metus Lietuva fiksavo teigiamą migraciją. Į mūsų šalį gyventi atvyko daugiau tautiečių ir užsieniečių nei išvyko. Tačiau šių metų pradžia šioje srityje vėl verčia sunerimti.

Į tai socialiniame tinkle dėmesį atkreipė „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

„Tikėkimės, kad 2021 m. kovo mėn. fiksuotas emigracijos šuolis yra trumpalaikis, lietuviams kurį laiką pasisvečiavus „žiedinėje savivaldybėje“ esančiose Kanarų salose. Nes jei ne – gali būti reikalų.

Jau anksčiau esu perspėjęs, kad viena iš didžiausių šios krizės grėsmių Lietuvai, kaip mažai ir atvirai ekonomikai, yra galimai išaugsianti emigracija (ypač jaunimo), jei Lietuva nesugebės atverti savo ekonomikos greičiau nei daugelis kitų ES valstybių. Taip yra todėl, kad nemaža dalis jaunimo dirba laisvalaikio paslaugų sektoriuje, kuris šios krizės metu nukentėjo labiausiai“, – komentavo Ž. Mauricas.

Jo teigimu, neveikiant šio sektoriaus įmonėms gerokai sumažėjo jaunų darbuotojų užimtumas.

Tikėkimės, kad 2021 m. kovo mėn. fiksuotas emigracijos šuolis yra trumpalaikis, lietuviams kurį laiką pasisvečiavus...

Posted by Zygimantas Mauricas on 2021 m. balandžio 12 d., pirmadienis

„Bendras užimtųjų skaičiaus kritimas Lietuvoje 2020 metais siekė vos 1,5 proc., tačiau 15–29 metų amžiaus grupėje kritimas siekė net 7 proc. (moterų – 12 proc.). Neturėdami galimybės įsidarbinti, tarp kitų blogybių, jie gali pasirinkti ir emigracijos kelią.

Jeigu 2021 metų kovo mėn. emigracijos šuolis (dauguma emigravusiųjų yra Lietuvos piliečiai) yra naujos tendencijos pradžia (neigiamo tarptautinės migracijos balanso Lietuva neturėjo nuo 2019 m. sausio mėn.), o ne laikinas šuoliukas, tai yra rimtas pavojaus signalas, nes emigracija gali lemti dar didesnį darbuotojų trūkumą po-kriziniu laikotarpiu“, – nuogąstauja ekonomistas.

Jis prognozuoja, kad tai stabdytų šalies ekonomikos atsigavimą, lemtų spartesnį kainų ir galimai netvarų atlyginimų augimą, jeigu emigravusių lietuvių nepakeistų imigrantai iš trečiųjų šalių.

Statistikos departamento išankstiniais duomenimis, šių metų kovą iš Lietuvos emigravo 3332 gyventojai, o imigravo – 2968 gyventojai. Per visus praėjusius metus – atitinkamai 23,1 tūkst. ir 43 tūkst.


Rašyti komentarą...
a
a
2021-04-12 18:49:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suprantama situacija - del ivestu draudimu verslai uzsidaro, bedarbyste auga, tai kas belieka? Vaziuoti ten, kur darbo yra ir atlyginimai normalus.
Atsakyti
0

D
Darius
2021-04-12 18:02:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol tokiems kaip broileriui ar mockui emigruoti nereikia tai viskas čia poxui. Mėgaukitės savo konservšūdais ypač tie, kurie už juos balsavote. Iki paskutinio lašelio
Atsakyti
-3

H
Hugo
2021-04-12 18:28:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Savaitg.palieku Druskininkus ,darbo su ziburiu nerasi. Ir tik dideja bedarbyste.. Scheisse
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų