Mačėnas: „Aviva” perkančiam „Allianz“ įdomi Lenkijos rinka

Didžiausia Vokietijos ir viena didžiausių pasaulyje draudimo grupių „Allianz“ iš Didžiosios Britanijos gyvybės draudimo grupės „Aviva” pirmiausia perka pastarosios verslą Lenkijoje, tuo metu „Aviva Lietuvos“ dalis šiame sandoryje yra minimali, teigia investicijų bankininkas Žygintas Mačėnas.

„Pats sandoris tikrai nėra kažkoks netikėtumas, tai, kad „Aviva“ pardavinėja dalį savo verslų, nėra naujiena. Tačiau aš neabejoju, kad šiuo sandoriu „Allianz“ visų pirma perka „Aviva” verslą Lenkijoje, o verslas Lietuvoje tikriausiai net nebuvo svarstomas kaip sandorio objektas. Tai matosi ir iš užsienio žiniasklaidos pranešimų, kuriuose apie Lietuvą net neužsimenama“, – BNS sakė Ž. Mačėnas.

Pasak jo, galima spėti, kad sandoris apėmė Lietuvą todėl, kad 100 proc. „Aviva Lietuvos“ akcijų priklauso „Aviva“ grupės įmonei Lenkijoje. Pasak jo, dėl to bent jau artimiausiu metu sunku tikėtis ir didesnių su „Aviva Lietuva“ susijusių permainų.

„Šiuo atveju vienas draudimo gigantas dalį verslo permetė kitam gigantui. Tai, kad pasikeitė tavo akcininko akcininkas, tau iš esmės nieko nekeičia. Todėl manau, kad kažkokių pasikeitimų nebus, net ir pačiame pranešime spaudai parašyta, kad niekas nesikeis“, – svarstė Ž. Mačėnas.

Anot jo, permainų būtų galima tikėtis, jei „Allianz“ nuspręstų, kad Lietuvos rinka jam yra neįdomi ir ateityje bandytų „Aviva Lietuvą“ parduoti, tačiau šiuo metu apie tai kalbėti dar anksti.

Penktadienį paskelbta, kad „Allianz“ už 2,7 mlrd. eurų perka Didžiosios Britanijos gyvybės draudimo grupės „Aviva” įmones Lietuvoje ir Lenkijoje. Sandoriui reikės gauti Lietuvos ir Lenkijos priežiūros institucijų pritarimus, jį tikimąsi baigti per vienerius metus.

„Aviva“ teigimu, klientai įtakos dėl šio sandorio nepatirs, bendradarbiavimas su draudimo tarpininkais taip pat bus tęsiamas tais pačiais pagrindais. Bendrovių „Aviva Lenkija“ ir „Aviva Lietuva“ vadovybė bei darbuotojai lieka dirbti perduodamose įmonėse. 

REKLAMA

„Aviva Lietuva“ pernai uždirbo 9,6 mln. eurų grynojo pelno – 9 proc. mažiau nei 2019 metais. Bendrovės pasirašytų gyvybės draudimo įmokų suma išaugo 6 proc. iki 55,9 mln. eurų, įmokos į jos pensijų fondus augo 3 proc. iki 69,8 mln. eurų, klientų turtas padidėjo 14 proc. iki 900,3 mln. eurų. 

Lietuvos banko duomenimis, „Aviva Lietuva“ pagal pasirašytas draudimo įmokas pernai valdė 19,2 proc. šalies gyvybės draudimo rinkos.

„Allianz“ grupė yra tarp pasaulio didžiausių draudimo ir turto valdymo grupių, turinti daugiau kaip 100 mln. klientų 70-yje pasaulio šalių. 2020 metais „Allianz“ gavo 140 mlrd. eurų pajamų ir uždirbo 10,8 mlrd. eurų pelno.


Rašyti komentarą...
v
vaida
2021-03-26 14:50:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
super, Aviva padarė puikią karjerą :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų