tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mūsų šalyje turėtų būti leidžiama gaminti, parduoti ir gyventojams vartoti alkoholinius ūkininkų pagamintus 65 laipsnių stiprumo neviršijančius gėrimus.

Mūsų šalyje turėtų būti leidžiama gaminti, parduoti ir gyventojams vartoti alkoholinius ūkininkų pagamintus 65 laipsnių stiprumo neviršijančius gėrimus.

REKLAMA

Tokią Vyriausybės nutarimo išvadą dėl atitinkamų Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų parengė ir registravo Žemės ūkio ministerija.

Paprastai Vyriausybė dažniausiai pritaria ministerijų parengtoms ir su suinteresuotomis institucijomis suderintoms išvadoms.

Po tai, kai Vyriausybė artimiausiame posėdyje priims nutarimą dėl įstatymo pataisų, jos bus grąžintos toliau svarstyti Seimui.

Ministerijos parengtoje išvadoje siūloma leisti gaminti ir parduoti savo pagamintus naminius alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 65 proc., tik tiems ūkininkams, kurie yra sertifikuoti kaip tradiciniai amatininkai.

Tokius naminius alkoholinius gėrimus gaminančiam ūkininkui juos būtų leidžiama gaminti ir parduoti tik savo ūkyje ir tik tame ūkyje esančiose nuosavose patalpose. 

REKLAMA

Ministerija skaičiuoja, kad iš 293 sertifikuotų tautinio paveldo maisto produktų gamintojų, ūkininkų yra tik 72. Taigi, dideli naminės degtinės gamybos mastai nenumatomi (to baiminasi kai kurie tradicinio alkoholio gamintojai).

REKLAMA

Nereikės kaimo turizmo sodybos

Be kita ko, išvados projekte primenama, kad pagal įstatymą, kaimo turizmo paslauga – savarankiška, už užmokestį turistams kaimo gyvenamoje vietovėje ar mieste, kuriame gyvena ne daugiau kaip 3 tūkst. gyventojų, teikiama apgyvendinimo paslauga, kai kartu sudaromos sąlygos tenkinti maitinimo, poilsio, pramogų ar renginių organizavimo poreikius.

„Reikalavimo (naminės gamintojams) teikti kaimo turizmo paslaugas siūloma atsisakyti kaip perteklinio, nes norint sudaryti galimybę besidomintiems tautinio paveldo alkoholiniais gėrimais stebėti šių gėrimų gamybos procesą, juos ragauti ar pirkti, nėra būtinybės juos ir apgyvendinti, t. y. teikti apgyvendinimo paslaugas“, – nurodo ministerija.

REKLAMA

Įstatymo pataisų projektą, kuriam Vyriausybė linkusi pritarti, praėjusiais metais registravo Liberalų sąjūdžio narys Eugenijus Gentvilas ir grupė kitų narių, atstovaujančių tiek valdančiuosius konservatorius ar Laisvės partijos narius, tiek kai kuriuos opozicijos atstovus.

Projekte numatyta, kad Seimo priimtos ir prezidento pasirašytos pataisos įsigaliotų šių metų birželio 30 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų