• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ praneša pirmadienį pradėjusi palaipsnį savo gamybinės veiklos atnaujinimą.

Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ praneša pirmadienį pradėjusi palaipsnį savo gamybinės veiklos atnaujinimą.

REKLAMA

Kaip skelbiama bendrovės išplatintame pranešime, pirmasis veikti pradėjo gamyklos Fosforo rūgšties cechas, o likusių padalinių veikla atnaujinama laikantis techninio reglamento.

„Daugiau negu vienerius metus buvusi sustabdyta gamykla atnaujins gamybą, jeigu pavyks sėkmingai atlikti paleidimo procedūras“, – pranešime cituojamas „Lifosos“ generalinis direktorius Andrijus Savčukas.

Kaip skelbta prieš savaitę, nepriklausomos profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Varnas Eltai patvirtino, jog darbuotojai jau yra atšaukiami iš prastovų.

ELTA primena, kad praėjusių metų liepą „Lifosą“ valdanti Rusijos kapitalo grupė „EuroChem“ pranešė, jog bendrovė gali būti laikinai konservuojama nuo spalio mėnesio. Taip buvo nutarta po daugiau kaip metus trunkančių tiekimo grandinės sutrikimų ir amoniako trūkumo, Vyriausybei pritaikius „Lifosai“ sankcijas ir paskyrus laikinąjį administratorių.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi lapkričio mėnesį „Eurochem“ pranešė, kad vyksta derybos dėl gamybos atnaujinimo. Tuo metu „Eurochem Group AG“ direktorių valdybos pirmininkas Samiras Brikho teigė, kad sankcijos bendrovei netaikomos, o Europos Sąjunga gegužę dar kartą patvirtino, kad trąšų pramonei neturėtų būti taikomos sankcijos. Tam pritaria ir JAV, ES bei Jungtinė Karalystė.

REKLAMA

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai bendrovei „EuroChem Group“, kurios 90 proc. akcijų valdo Kipro įmonė „AIM Capital“ – ji iki karo Ukrainoje priklausė oligarchui Andrejui Melničenkai, o šiuo metu jos naudos gavėja yra verslininko žmona Aleksandra. Jie abu įtraukti į Europos Sąjungos sankcionuojamų asmenų sąrašą.

„Sodros“ duomenimis, birželio 1 dieną gamykloje dirbo 880 žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų