Lietuvos verslininkai ateitį piešia šviesesnėmis spalvomis

Baltijos šalių įmonės šiuos metus pasitiko su išaugusia optimizmo doze. 2016 m. pabaigoje Lietuvoje ir Latvijoje vyravusias nerimastingas verslininkų nuotaikas 2017 m. gruodį pakeitė augimo prognozių kupini lūkesčiai. Tai rodo verslo pasitikėjimo tyrimas „Citadele Index“, sudarytas apklausus po 750 įmonių vadovų Lietuvoje ir Latvijoje.

Naujausiais šio tyrimo duomenimis, Lietuvos verslininkų pasitikėjimo indeksas 2017 m. gruodį sudarė 50,81 punkto ir viršijo optimizmo ribą žyminčius 50 punktų. Per metus indekso vertė Lietuvoje padidėjo 1,53 punkto. Dar didesnis augimas užfiksuotas Latvijoje – čia indekso vertė per metus šoktelėjo 4,94 punkto ir pasiekė 51,34 punkto.

„Per metus užfiksuotas Baltijos šalių verslininkų nuotaikų pagerėjimas glaudžiai susijęs su bendra Europos ekonomine situacija. Pernai metai buvo sparčiausio ekonominio augimo metai nuo 2007 metų. Rinkimų Vokietijoje ir Prancūzijoje rezultatai sumažino 2016 metais „Brexit“ sukeltą nerimą dėl galimo vieningos Europos sueižėjimo. Be to, pozityvias ekonomines tendencijas matėme ne tik Europoje, bet ir pasaulinėje ekonomikoje. Tai savo ruožtu teigiamai įtakojo Lietuvos ir Latvijos eksportuotojų nuotaikas“, – sako „Citadele“ banko Latvijoje ekonomistas Martinš Abolinš.

Būtent eksportuojančios įmonės Baltijos šalyse išsiskiria pozityviausiu tiek savo verslo, tiek visos ekonominės aplinkos vertinimu.

„Citadele“ tyrimo duomenimis, Lietuvos eksportuotojų pasitikėjimo indeksas 2017 m. gruodį siekė 53,77 punkto, tuo tarpu neeksportuojančių įmonių indeksas buvo žemesnis už optimizmo ribą – 48,73 punkto. Panaši takoskyra užfiksuota ir Latvijoje: eksportuojančių įmonių pasitikėjimo indeksas siekė 54,19, neeksportuojančių – 50,23 punkto.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų