Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Jeigu domitės renovacija, bet norėtumėte gauti daugiau faktinių pagrindimų, kodėl reikėtų atnaujinti daugiabutį, jums padės interaktyvus Lietuvos renovacijos žemėlapis – jame galite susipažinti su visa aktualia informacija apie jau baigtus ir šiuo metu įgyvendinamus modernizacijos projektus, jų eiga bei energijos suvartojimo pokyčiais. 

Jeigu domitės renovacija, bet norėtumėte gauti daugiau faktinių pagrindimų, kodėl reikėtų atnaujinti daugiabutį, jums padės interaktyvus Lietuvos renovacijos žemėlapis – jame galite susipažinti su visa aktualia informacija apie jau baigtus ir šiuo metu įgyvendinamus modernizacijos projektus, jų eiga bei energijos suvartojimo pokyčiais. 

REKLAMA
REKLAMA

„Pagrindinis tikslas buvo sukurti šiuolaikišką, patogų naudoti, geoinformacinių technologijų (GIS) pagrindu veikiantį įrankį, kuriuo gali naudotis mūsų tikslinė auditorija – nuo renovuotinų daugiabučių gyventojų iki suinteresuotų institucijų specialistų – ir gauti visą naujausią bei aktualiausią informaciją apie daugiabučių modernizaciją Lietuvoje. Žemėlapyje pateikiami įvairūs renovacijos įgyvendinimo pjūviai – juos leidžia nagrinėti įvairūs įdiegti filtrai – atskirų projektų eiga, rezultatai, pasiekti energijos sutaupymai ir kita aktuali informacija“, – teigia Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) direktorius Vytautas Vrubliauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot V. Vrubliausko, šis žemėlapis puikiai veikia ne tik kaip inovatyvi informacijos apie daugiabučių atnaujinimą platforma, bet yra ir puiki skatinimo priemonė gyventojams modernizuoti daugiabutį. Jeigu svarstote apie gyvenamojo namo renovaciją, bet vis abejojate, keliais kompiuterio paspaudimais galite gauti visus aktualius duomenis, padėsiančius priimti sprendimą. 

Kurie regionai pirmauja pagal renovacijos apimtis? 

Lietuvos renovacijos žemėlapis leidžia ne tik greitai ir lengvai susipažinti su modernizacijos eiga, bet ir sužinoti, kaip skirtingiems Lietuvos miestams sekasi įgyvendinti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. 

Vertinant renovacijos pažangą pagal savivaldybes, birželio 14 d. lyderių penketukas atrodė taip: Birštono savivaldybė – 56 proc. renovuotų daugiabučių, Panevėžio miesto – 45,3 proc., Ignalinos rajono – 36,6 proc., Palangos miesto – 34,7 proc. Ir Druskininkų savivaldybė – 34,8 proc. 

REKLAMA
REKLAMA

Prienų savivaldybė iki šiol renovavo 25,9 proc. daugiabučių, Molėtų rajono savivaldybė – 25,4 proc., ją vejasi ir Plungės rajono (21,1 proc.), Biržų rajono (20,8 proc.), Joniškio rajono (20,4 proc.) savivaldybės. 

Didesnio įsitraukimo į daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą laukiama iš Pagėgių (0 proc.), Neringos (0,8 proc.), Kazlų rūdos (2,3 proc.), Vilniaus rajono (2 proc.) ir Radviliškio rajono (3,4 proc.) savivaldybių.

Šiuo metu Lietuvoje yra renovuota 11 proc. daugiabučių – 4226, iš kurių 951 buvo atnaujintas pagal kitas programas. 

Šalyje kol kas tik vienas A++ daugiabutis

Įdiegtų filtrų pagalba interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje galite susipažinti, kokius energinio naudingumo klasių pokyčius pasiekė atnaujinti daugiabučiai. Po renovacijos daugiausiai daugiabučių – 2303 – pasiekė C energinio naudingumo klasę, 902 pasiekė B klasę, 3 – A klasę ir kol kas vienintelis daugiabutis šalyje pasiekė aukščiausią A++ klasę ir beveik nevartoja energijos.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniuje, Latvių g. 54, esančio septynių aukštų daugiabučio renovacijos darbai buvo baigti 2020 m. Po atliktų darbų 28 butų gyventojai gali džiaugtis net 67,5 proc. siekiančiu faktiškai pasiektu skaičiuojamųjų šiluminės energijos sąnaudų sumažėjimu, kuris lenkia tiek šalies (63,9 proc.), tiek savivaldybės (62 proc.) vidurkius. Taip pat daugiabutis pasiekė įspūdingų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) sumažėjimą – net 74,1 t per metus.

„Žemėlapyje pateikiami modernizacijos rodikliai padeda išsklaidyti abejones dėl modernizacijos naudos ar savo gyvenamojo daugiabučio atnaujinimo. Vis dėlto, norint pasiekti geriausius renovacijos projekto rezultatus, svarbu žinoti į kokius rodiklius reikia atkreipti dėmesį. Lietuvos renovacijos žemėlapio filtrai ir funkcijos palengvina šią užduotį – kiekvienas gali greitai ir paprastai rasti naudingą informaciją“, – sako V. Vurbliauskas. 

REKLAMA
REKLAMA

Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, šiuo metu Lietuvoje vykdoma virš 670 daugiabučių atnaujinimo rangos darbų už daugiau kaip 300 mln. eurų. 166 projektai yra gavę statybos leidimus ir jau vykdo rangos darbų pirkimus, o dar beveik 300 daugiabučių atnaujinimo projektų rangos darbų pirkimus pradės įgyvendinti artimiausiu metu. 2022 m. baigti atnaujinti 122 daugiabučiai namai.

Su interaktyviu Lietuvos daugiabučių renovacijos žemėlapiu galite susipažinti šiuo adresu: https://map.betalt.lt 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų