Lietuvos pensijų fondai šalyje investavo beveik 0,9 mlrd. eurų

Lietuvos antros pakopos pensijų fondai šalyje yra investavę apie 875 mln. eurų, rodo Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos (LIPFA) statistika.

Rugsėjo pabaigoje tiek lėšų buvo investuota į valstybės vertybinius popierius ir įvairius verslus.

„Iš 875 mln. eurų investicijų Lietuvoje Vyriausybės obligacijoms tenka daugiau kaip 164 mln. eurų, visos kitos lėšos – daugiau kaip 700 mln. eurų – nukreiptos į verslus ir padeda jiems augti, stiprinti konkurencingumą bei pozicijas rinkoje“, – pranešime sako asociacijos vadovas Tadas Gudaitis.

 Asociacijos teigimu, atskirų pensijų fondų valdymo įmonių investicijos Lietuvoje varijuoja nuo 5 proc. iki 15 procentų.

Konservatyviausiuose turto išsaugojimo ir 61-67 metų amžiaus grupės turtą valdančiuose fonduose rugsėjo pabaigoje buvo sukaupta apie 340,5 mln. eurų turto. Tuo metu link pensinio amžiaus artėjanti  fondų dalyvių grupė yra viena didžiausių: – 1,005 mlrd. eurų.

LIPFA duomenimis, šiemet sausį-rugsėjį šių fondų turto vidutinė svertinė grąža buvo 13,1 proc., vien trečiąjį ketvirtį – 1,4 proc.

Antros pakopos pensijų sistemoje dalyvauja 1,37 mln. – daugiau kaip 80 proc. Lietuvos dirbančiųjų.

Rugsėjo 30 dieną penkios bendrovės – „Aviva Lietuva“, „INVL Asset Management“, „Luminor investicijų valdymas“, „SEB investicijų valdymas“ ir „Swedbank investicijų valdymas“ – valdė apie 5,37 mlrd. eurų vertės turto. 

Trečios pensijų pakopos fondus valdo „INVL Asset Management“, „Luminor investicijų valdymas“, „SEB investicijų valdymas“ ir „Swedbank investicijų valdymas“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų