Lietuvos įmonės triumfuoja Baltijos šalių reitinge: sukaupė daugiau pinigų nei kiti

Naujausiame didžiausių Baltijos šalių įmonių reitinge yra 30 Lietuvos bendrovių, tuo metu Latvijos ir Estijos įmonių – po dešimt, rodo apžvalga. Anot jos, pernai lietuviškos įmonės pasižymėjo keletą kartų spartesniu augimu ir didesniu pelningumu. 

Pernai sudarytame reitinge buvo 29 Lietuvos, 13 Latvijos ir septynios Estijos įmonės, skelbia reitingą sudariusi rizikos valdymo bendrovė „Coface“.

„Coface Baltics“ vadovo Mantvydo Štareikos teigimu, prieš pandemiją didžiausios teigiamos įtakos Baltijos šalių ūkiams padarė investicijos į ekonomikos skaitmenizavimą ir informacinių paslaugų plėtrą – tai sušvelnino Covid-19 poveikį.

„Visose Baltijos šalyse buvo pastebima palanki situacija darbo rinkoje, mažėjo mokesčiai. Finansavimas iš Europos Sąjungos fondų skatino investicijas ir tik metų pabaigoje pasijuto užsienio prekybos mažėjimas“, – pranešime sakė jis.

Vertinant kiekvienos šalies didžiausių įmonių bendrą reitingą, aukščiausią įvertinimą (A2) tradiciškai pelnė Estija, o Lietuvai ir Latvijai buvo skirtas A3 įvertis.

Įmonių sąrašo pirmoje vietoje – „Vilniaus prekyba“ (pernai buvo antra), toliau rikiuojasi „Orlen Lietuva“ (pernai – pirma), „Maxima grupė“ (trečia). Penktoje vietoje yra „Maxima LT“, septintoje – „ME Investicija“, aštuntoje – „Sanitex“, devintoje – „Ignitis grupė“.

Latvijoje į pirmąjį dešimtuką pateko „Uralkali Trading“ (ketvirtoje vietoje) ir „Elko grupa“ (šeštoje), o iš Estijos – „Eesti Energia“ (dešimtoje).

„Coface“ vertinimu, Lietuvos įmonių skaičius didėjo dėl beveik keturis kartus spartesnio augimo. Lietuvos įmonių vidutinis augimas siekė 21 proc., Estijos – 5,3 proc., o Latvijos – traukėsi 0,5 procento. 

2019 metais visos 50 įmonių uždirbo 48,2 mlrd. eurų, iš kurių 66,8 proc. teko Lietuvos, 18,5 proc. – Latvijos bei 14,7 proc. – Estijos įmonėms. Jos uždirbo 1,7 mlrd. eurų pelno, iš jo 75,4 proc. – Lietuvos, 13,8 proc. – Latvijos ir 10,8 proc. – Estijos įmonių pelnas.

REKLAMA

Trys bendrovės iš Lietuvos uždirbo didžiausią pelną – „Thermo Fisher Scientific Baltics“ (246,6 mln. eurų), „Vilniaus prekyba“ (203,8 mln. eurų)  ir „Maxima grupė“ (129,1 mln. eurų).

Lietuvos bendrovių uždirbto pelno ir apyvartos santykis sudarė 3,9 proc. (pernai – 2,9 proc.), o anksčiau pagal šį rodiklį pirmavusių Estijos įmonių vidutinis pelningumas sumažėjo iki 2,5 proc. (4,3 proc.). Latvijos įmonių rodiklis siekia 2,6 proc. (2,5 proc.). 

„Coface“ ištyrė 2019 metų finansinius rezultatus įmonių, kurių metinės pajamos siekia 300 mln. eurų ir daugiau.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų