„Lietuvos geležinkeliai“ planuoja 300 mln. eurų obligacijų emisiją

Valstybės valdoma „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupė planuoja žengti į kapitalo rinką ir išplatinti ne mažiau kaip 300 mln. eurų obligacijų emisiją. Tai BNS patvirtino „Lietuvos geležinkelių“ atstovas Mantas Dubauskas.  

Pasak M. Dubausko, obligacijos gali būti išplatintos šių metų pabaigoje ar 2022 metų pradžioje.

„Šiuo metu ruošiamės konsultanto paslaugų pirkimui, viešas konkursas turėtų būti paskelbtas iki vasaros pradžios. Pasirinkus konsultantą, obligacijų emisija gali būti išplatinta maždaug per šešis mėnesius“, – BNS sakė M. Dubauskas.

Pirmas apie tai pranešė portalas vz.lt.

Įmonės finansų vadovas Andrejus Kosiakovas vz.lt sakė, kad obligacijų lėšomis įmonė planuoja finansuoti dalį iki 2030 metų suplanuotų investicijų, kurių bendra vertė siekia 6,5 mlrd. eurų.

Didžioji dalis jų bus finansuojama valstybės ir Europos Sąjungos paramos lėšomis, tačiau apie 2,4 mlrd. eurų  turės sudaryti nuosavos arba skolintos lėšos.

Iš valstybės valdomų įmonių panašios apimties obligacijų emisijas yra sėkmingai išplatinusi „Ignitis grupė“. Pernai „Ignitis grupė“ viešai išplatino ir akcijų, po to įmonė pradėti listinguoti „Nasdaq“ Vilniaus ir Londono vertybinių popierių biržose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų