„Lietuvos energijos“ vadovas D. Misiūnas traukiasi

Valstybės valdomai energetikos grupei „Lietuvos energija“ daugiau nei šešerius metus vadovavęs Dalius Misiūnas traukiasi iš pareigų, pranešė Finansų ministerija.

Dalius Misiūnas apie tai  šiandien informavo finansų ministrą Vilių Šapoką.

„Kalbame apie strateginę įmonę, todėl ji turi būti valdoma ypač skaidriai ir į atsiradusias abejones reaguojama jautriai ir greitai. Pastaruoju metu viešoje erdvėje kilo daug klausimų. Ir nors ne į visus juos šiandien galime atsakyti, vyksta įvairūs tyrimai – šešėlis mestas, todėl turime nedelsiant pradėti jį sklaidyti“, - sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Finansų ministerija taip pat pranešė, kad iš LE Stebėtojų tarybos traukiasi jos narė, Finansų ministerijos vyriausioji patarėja Agnė Bagočiutė. Ją taryboje keičia Finansų ministerijos Valstybės iždo departamento direktoriaus pavaduotojas Gediminas Norkūnas. LE Stebėtojų tarybos narius įsakymu tvirtina finansų ministras.

„Susiklosčius tokiai situacijai, kurią turime dabar, aiškumą gali sukurti tik nauja taryba, skaidriai išrinkta valdyba bei naujas vadovas. Kaip finansų ministras sieksiu, kad būtų atlikti visi reikalingi veiksmai, tam, kad „Lietuvos energijos“ valdymo organų tolimesnis formavimas vyktų sklandžiai ir atitiktų aukščiausius skaidrumo standartus“, - sako finansų ministras Vilius Šapoka.

REKLAMA

Šiuo metu STT atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo, atskleidžiant Lietuvos Respublikos finansų ministerijai pateiktą įslaptintą informaciją. Tuo pagrindu Finansų ministerijoje vyksta vidinis tyrimas.

„Šiandien priėmiau itin svarbų sprendimą sau ir visai grupei – kreipiausi į akcininką ir stebėtojų tarybą pranešdamas, kad atsistatydinu iš pareigų. Šiam žingsniui ruošiausi ir gerai apgalvojau. Toks mano sprendimas visiškai eliminuoja bet kokias galimybės interpretacijoms, prioritetą teikiant grupės veiklos tęstinumui. Visą laiką, kol dirbau kartu su Jumis prioritetą teikiau grupės interesams, o pasiekti rezultatai atspindi realų grupės kokybinį pokytį per 2013 – 2017 metų laikotarpį“, - laiške kolegoms rašo D.Misūnas.

Stebėtojų taryba numato į pirmą posėdį rinktis jau kitą savaitę. Jo metu bus renkamas Stebėtojų tarybos pirmininkas ir svarstomas Valdybos atrankos klausimas. Stebėtojų taryba, laikydamasi teisės aktų reikalavimų ir korporatyvinio valdymo gairėse nustatytų skaidrumo, viešumo ir atvirumo principų tvirtina valdybą. Valdyba, atsižvelgdama į Stebėtojų tarybos rekomendaciją, renka valdybos pirmininką, kuris paskiriamas generaliniu direktoriumi.

Apie D. Misiūną

„Lietuvos energijos“ generaliniu direktoriumi 38-erių D.Misiūnas paskirtas 2011-ųjų vasarį, kai atsistatydino Aloyzas Koryzna. Į „Lietuvos energijos“ valdybą D.Misiūnas išrinktas tų pačių metų kovą, o jos pirmininku išrinktas 2014 metų birželį.

Prieš tapdamas „Lietuvos energijos“ generaliniu direktoriumi, D.Misiūnas dirbo strategijos ir vystymo direktoriumi tuometinėje elektros perdavimo bendrovėje „Lesto“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų