„Lietuvos dujų tiekimas“ laimėjo „Vilniaus energijos“ konkursą

 Pasiūlęs mažiausią kainą, „Lietuvos dujų tiekimas“ laimėjo didžiausią šiais metais viešąjį dujų pirkimo konkursą. Bendrovė tieks gamtines dujas „Vilniaus energijai“ ir keliuose mažesniuose Lietuvos miestuose šildymo paslaugas teikiančiai įmonei - „Litesko“.

Geriausiu paskelbtame „Lietuvos dujų tiekimo“ pasiūlyme nurodyta gamtinių dujų kaina yra 21 euras už megavatvalandę, skaičiuojant pagal 2014 m. gruodžio 31 d. duomenis. Antrąją vietą konkurse užėmusios įmonės kaina buvo 26 proc. didesnė.

Šių metų sausio mėnesį, atsižvelgiant į naftos produktų ir JAV dolerio kainas, „Vilniaus energija“ ir „Litesko“ už gamtines dujas „Lietuvos dujų tiekimui“ būtų mokėjusi po 20,8 euro už megavatvalandę. Tuo tarpu gamtinių dujų biržoje, kur dujas sausį pirko „Vilniaus energija“ ir „Litesko“, jos kainavo apie 27 eurus už megavatvalandę.

Vasarį, atsižvelgiant į naftos produktų ir valiutos kursų prognozes, gamtines dujas „Vilniaus energija“ ir „Litesko“ iš „Lietuvos dujų tiekimo“ pirks po maždaug 18,5 euro už megavatvalandę.

REKLAMA

„Džiaugiamės, kad pirkimas pagaliau baigėsi. Lietuvos dujų tiekimas“ konkurse pateikė geriausią pasiūlymą, kuris leis „Vilniaus energijai“ dujas įsigyti šiuo metu labai palankiomis sąlygomis. Nors ir pavėluotai, tai padės atpiginti šilumą sostinės gyventojams“, - sakė „Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

„Vilniaus energijos“ vykdyto viešojo pirkimo rezultatai dar kartą parodė, kad praėjusių metų Vyriausybės sprendimas dėl nuolaidos už dujas taikymo 2015-2016 m. pasiteisino su kaupu – dėl padidėjusios konkurencijos įmonės dujas šiuo metu perka pigiau nei buvo galima tikėtis.


Rašyti komentarą...
D
DD
2015-02-07 09:58:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Benzino kaina už kilometrą? Gal paprasčiau dujas papūgomis skaičiuot?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų