Lietuvos biudžeto projektą vertins Europos Komisija

Lietuva 2018 metų šalies biudžeto projektą pateikė Europos Komisijai (EK) ir Euro grupei. Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad projektas atitinka nacionalines ir Europos Sąjungos fiskalinės drausmės taisykles.

„Jų laikymasis užtikrina viešųjų finansų tvarumą vidutiniu laikotarpiu ir sudaro sąlygas mažinti valdžios sektoriaus skolą“, - pranešime spaudai sakė V.Šapoka.

EK ir Euro grupei pateiktos išsamios valdžios sektoriaus finansų projekcijos, ekonomikos raidos perspektyvų apžvalga, numatomi išlaidų pokyčiai ir mokesčių pakeitimai, geresnio jų administravimo tikslai ir įgyvendinimo priemonės.

Vyriausybė jau pritarė 2018 metų biudžeto projektui, kuris pirmą kartą rengtas planuojant bendrą viešųjų finansų perteklių. Antradienį jis pateiktas Seimui.

Biudžeto pajamos sieks 16,082 mlrd. eurų - 37 proc. BVP (2017 metais - 35,8 proc.), išlaidos - 15,839 mlrd. eurų, arba 36,4 proc. BVP (2017 metais - 35,7 proc.).

2017 metų biudžeto projektas pernai EK ir Euro grupei buvo teiktas du kartus - prieš ir po Seimo rinkimų. Pareiga pakartotinai teikti biudžetą numatyta rinkimų metais, kai projektą sudaro senoji valdžia, o priima ir įgyvendina – nauja.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų