Lietuvoje ir Latvijoje kontrabandinių cigarečių dvigubai daugiau nei Estijoje

Kontrabandinių cigarečių dalis Estijos rinkoje – perpus kuklesnė nei Latvijos ar Lietuvos, skelbia Estijos mokesčių ir muitų departamentas, remdamasis rinkų tyrimų kompanijos „Nielsen“ duomenimis.

Pažymima, jog Estijoje ši juodoji rinka toliau traukiasi, tuo tarpu Latvijos ir Lietuvoje per pastaruosius metus – išaugo.

Paskutinį praėjusių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2019-ųjų laikotarpiu, cigarečių dalis be akcizo banderolių Estijos rinkoje sumažėjo nuo 9,9 proc. iki 9,5 proc., o Latvijos ir Lietuvos – padidėjo atitinkamai nuo 16,8 proc. iki 20,4 proc. ir nuo 21,3 proc. iki 21,5 procento.

Kontrabandinių cigarečių iš Baltarusijos dalis Lietuvoje siekė 88,4 proc., Latvijoje – 67 proc., tuo tarpu Estijoje – tik 18,7 proc., o jas šioje šalyje papildo nelegaliai realizuojama produkcija iš Rusijos (13,9 proc.) ir Latvijos (15,6 proc.).

Vertė skaičiuojama dešimtimis milijonų eurų

Lietuvos muitininkams pernai sulaikius 60 mln. eurų vertės nelegalių cigarečių daugiausia iš Baltarusijos, tuometinis laikinasis Muitinės departamento vadovas Jonas Miškinis vasarį sakė, kad būtina imtis ir politinių žingsnių. 

„Baltarusijoje perteklinių cigarečių gamyba labai išvystyta. Nežinau, kaip vystysis (tarpvalstybiniai – BNS) santykiai, bet tai yra tam tikra tarpvalstybinė problema, nes tokios apimtys reikalauja tam tikrų turbūt žingsnių ir politiniame lygmenyje“, – Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) posėdyje aptariant šalies šešėlinės ekonomikos situaciją kalbėjo J. Miškinis.   

Jis pranešė, kad pernai sulaikyta 388 mln. cigarečių, iš jų apie 93 proc. buvo iš Baltarusijos.  

„Tai rekordiškai daug (...). Tai iš esmės buvo stambioji kontrabanda“, – teigė J. Miškinis.   

Pasak jo, smulkioji kontrabanda mažėjo dėl koronaviruso pandemijos ir apriboto žmonių judėjimo. 

2020 metais cigarečių pardavimai vidaus rinkoje sumažėjo 7 proc., tačiau akcizų sumokėta daugiau.  

Pasak J. Miškinio, vartojimo sumažėjimas siejamas ne tik šešėliu, bet ir su tuo, kad atsiranda naujų tabako gaminių.  

Muitinės departamento vadovo teigimu, pernai pastebėtas tuščių cigarečių pakelių augimas. 

Muitinė sausį skelbė, kad pernai sulaikyta 16,6 mln. kontrabandinių cigarečių pakelių, o 2019-aisiais – 8,2 mln., tuomet baltarusiški rūkalai sudarė 85 proc. 


Rašyti komentarą...
K
Kaimas
2021-04-22 20:05:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puiku. Akcizai vis plėšrus. Darbo liaudis aisku ieško žmoniškesnių kainų. Yra paklausa yra pasiula. Juk kapitalizmas! Tegu sumažina kainas žmoniškai ir nebebus kontrobandinių pirkimo. Žinot kirk reikia cigarečių per diena? Ir pokelio neužtenka. Taip nei alui nei zakuskei nebelieka jei pirkt valdiškas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų