REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekvienais metais BMW 5 serijos naudoti automobiliai Lietuvoje yra tarp pačių perkamiausių. Šią savaitę Vokietijos prabangių automobilių gamintoja pristatė naujausią šio modelio versiją.

Kiekvienais metais BMW 5 serijos naudoti automobiliai Lietuvoje yra tarp pačių perkamiausių. Šią savaitę Vokietijos prabangių automobilių gamintoja pristatė naujausią šio modelio versiją.

REKLAMA

Teigiama, kad šis modelis gali būti bene paskutinis, kurį bus galima nusipirkti su vien benzinu ar dyzelinu varomais varikliais.

Planuojama, kad ateityje šis, kaip ir daugelis kitų automobilių, bus tik varomi elektra arba hibridiniai. Mat visoje ES nuo 2030 m. bus draudžiama parduoti naujus automobilius su vidaus degimo varikliais.

Naujasis BMW 5 serijos sedanas leidžia vairuotojams persirikiuoti į kitą eismo juostą tiesiog pažvelgus į išorinį veidrodėlį, pranešė prabangių automobilių bendrovė.

Trečiadienį naująją sistemą pristačiusi Vokietijos automobilių gamintoja teigė, kad „Aktyvus juostos keitimo asistentas“ su akių patvirtinimu yra „pirmasis pasaulyje“.

REKLAMA
REKLAMA

Važiuojant naujuoju BMW, automobilis pasiūlys keisti eismo juostą, o vairuotojas galės tai atlikti pažvelgęs į išorinį veidrodėlį, kad patvirtintų pakeitimą. Tuomet automobilis pats perims vairavimą ir pakeis eismo juostą, sakoma BMW pranešime spaudai.

REKLAMA

„Ši komforto funkcija dabar pasiekia naują vairuotojo ir automobilio sąveikos lygį“, - teigė BMW.

Daugiau BMW 5 serijos funkcijų

Naujoji greitkelio asistento sistema, veikianti važiuojant iki 130 km/h per valandą greičiu, leidžia vairuotojams įveikti didelius atstumus kelyje nelaikant rankų ant vairo, jei tik jie „atidžiai stebi“ eismą, teigė BMW.

Sedanas taip pat turi automatinę parkavimo sistemą, kurią galima valdyti automobilyje arba išmaniuoju telefonu už automobilio ribų iki 220 metrų.

REKLAMA
REKLAMA

Bent jau Amerikoje elektrinės versijos „i5 eDrive40“ siūloma mažmeninė kaina – 68,8 tūkst. JAV dolerių (64 tūkst. eurų), o „BMW i5 M60“ – 85,7 tūkst. JAV dolerių (beveik 80 tūkst. eurų).

Gamintojas praneša, kad naujasis BMW 5 serijos sedanas rinkoje pasirodys 2023 m. spalį.

Naujos kartos modelis visame pasaulyje bus siūlomas su visiškai elektrine pavara ir, priklausomai nuo rinkos regiono, taip pat su iš tinklo įkraunamomis hibridinėmis sistemomis taip pat benzininiais ir dyzeliniais varikliais, įskaitant 48 voltų švelniosios hibridinės technologijos variklius.

Kaip ir visos ankstesnės modelių kartos, naujasis BMW 5 serijos sedanas gaminamas "BMW Group" gamykloje Dingolfinge, kur taip pat gaminami elektros varikliai ir aukštos įtampos akumuliatoriai BMW i5.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų