„Lidl“ prašo pirkėjų grąžinti kanapių aliejų dėl galimo apsvaigimo – kol kas nesulaukė nė vieno buteliuko

Prekybos tinklas „Lidl“ pranešė atšaukiantis specifinį kanapių aliejų ir jį įsigijusius pirkėjus prašo grąžinti prekę į parduotuves. Anot tinklo atstovų, aliejuje buvo rasta per daug kanapėse esančios medžiagos THC, sukeliančios psichoaktyvų poveikį.

Nors ši žinia vienus gal ir privertė sunerimti, dalis žmonių socialiniuose tinkluose juokaudami apgailestavo, kad prekės parduotuvių lentynose nebėra. Kiti taip pat juokais prašė aliejų atiduoti jiems.

Kaip skelbia Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, tetrahidrokanabinolis arba THC, yra vienas iš kanapėse randamų kanabinoidų, esančių kanapės antžeminėje dalyje, išskyrus sėklas. Tai kanapės veiklioji medžiaga, kuri sukelia psichoaktyvų poveikį.

Kiekis – aukščiau normos

Kaip skelbiama tinklo parduotuvėse iškabintuose pranešimuose, skubus 250 ml aliejaus talpos buteliukų surinkimas vyko nuo rugpjūčio 25 d. iki rugsėjo 8 d.

„Nurodytame kanapių turinčiame maisto produkte rastas padidintas THC kiekis, todėl tinklas ragina visus vartotojus, įsigijusius šį produktą, atkreipti dėmesį į pateiktą informaciją ir nenaudoti jo maistui bei gyvūnų ėdalui.

Produkto vartojimas gali turėti nepageidaujamų pasekmių sveikatai, tokių kaip nuotaikos kaita bei padidėjęs nuovargis“, – pranešama skelbimuose.

Negrąžino nė vieno buteliuko

Anot „Lidl“ atstovės žiniasklaidai Linos Skersytės, produktų saugumas yra tinklo prioritetas, todėl periodiškai visiems produktams yra atliekami įvairūs produktų kokybės tyrimai, kurie leidžia reaguoti, jei yra pastebimi nuokrypiai, kurie neatitinka kokybės ar saugumo reikalavimų.

„Atlikus periodinius tyrimus buvo nustatyta, kad vienoje šio produkto partijoje aptiktas padidintas tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis, todėl dėl saugumo sumetimų buvo atšauktos visos šio produkto partijos visoje Europoje“, – informuoja L. Skersytė.

Ji prideda, kad šio aliejaus gamintojas yra sertifikuota Vokietijos įmonė.

„Prekė yra nišinio naudojimo, todėl jos įsigijimo kiekiai mūsų tinkle nėra dideli.

Produkto grąžinimo atvejų kol kas neužfiksuota. Produktas žalos sveikatai padaryti negali, tačiau suvartojus didelį produkto kiekį, gali sukelti tam tikras, nebūtinai pageidaujamas reakcijas, tokias kaip nuovargį ar nuotaikų svyravimus.

Iki šiol jokių kreipimųsi dėl sveikatos sutrikimų iš pirkėjų nesulaukėme“, – patikina L. Skersytė.

Ištyrė gavę pranešimą iš Rumunijos

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos maisto skyrius (VMVT) informuoja, kad Kauno departamentas patikrinimą dėl tinklo parduotuvėse parduodamo „Vita D´or“ prekinio ženklo ekologiško šalto spaudimo kanapių aliejaus iš Vokietijos atliko gavęs Rumunijos atsakingos institucijos pranešimą.

REKLAMA

„Pranešimas paskelbtas remiantis įmonės savikontrolės tikslais atliktų laboratorinių tyrimų rezultatais.

VMVT Kauno teritorinis departamentas, remdamasis gauta informacija, atliko įmonės neplaninį patikrinimą, kurio metu dalį šių produktų, kuriems atliktas laboratorinis tyrimas, uždrausta tiekti rinkai (2550 vnt.), kitos dalies produktų tiekimas rinkai, remiantis atsargumo principu, laikinai sustabdytas. Iš viso iš Vokietijos gamintojo gauta 10278 vnt. (2569,5 litrų) šio aliejaus“, – praneša VMVT.

Tarnybos teigimu, vartotojai, įsigiję minėtų partijų ekologiško šalto spaudimo kanapių aliejaus, turi teisę grąžinti nesaugų produktą ir atgauti už jį sumokėtus pinigus.

„Nesaugų produktą galima grąžinti į prekybos vietą, iš kurios jis įsigytas, pateikiant įsigijimo čekį“, – primena VMVT.


Rašyti komentarą...
D
Darius
2021-09-16 13:43:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar atvežkit labai geras aliejus
Atsakyti
-3

P
Pirk prekę lidlo
2021-09-16 15:08:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visa paletė nusipirkau, gali dar už vežti, kaifuaju ir vargo nematau
Atsakyti
-5

?
?????
2021-09-16 13:43:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip nepatikrintas produktas atsiranda pardotuvese
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (50)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų