• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prekybos tinklas „Lidl“ pranešė atšaukiantis specifinį kanapių aliejų ir jį įsigijusius pirkėjus prašo grąžinti prekę į parduotuves. Anot tinklo atstovų, aliejuje buvo rasta per daug kanapėse esančios medžiagos THC, sukeliančios psichoaktyvų poveikį.

Prekybos tinklas „Lidl“ pranešė atšaukiantis specifinį kanapių aliejų ir jį įsigijusius pirkėjus prašo grąžinti prekę į parduotuves. Anot tinklo atstovų, aliejuje buvo rasta per daug kanapėse esančios medžiagos THC, sukeliančios psichoaktyvų poveikį.

REKLAMA

Nors ši žinia vienus gal ir privertė sunerimti, dalis žmonių socialiniuose tinkluose juokaudami apgailestavo, kad prekės parduotuvių lentynose nebėra. Kiti taip pat juokais prašė aliejų atiduoti jiems.

Kaip skelbia Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, tetrahidrokanabinolis arba THC, yra vienas iš kanapėse randamų kanabinoidų, esančių kanapės antžeminėje dalyje, išskyrus sėklas. Tai kanapės veiklioji medžiaga, kuri sukelia psichoaktyvų poveikį.

Kiekis – aukščiau normos

Kaip skelbiama tinklo parduotuvėse iškabintuose pranešimuose, skubus 250 ml aliejaus talpos buteliukų surinkimas vyko nuo rugpjūčio 25 d. iki rugsėjo 8 d.

REKLAMA
REKLAMA

„Nurodytame kanapių turinčiame maisto produkte rastas padidintas THC kiekis, todėl tinklas ragina visus vartotojus, įsigijusius šį produktą, atkreipti dėmesį į pateiktą informaciją ir nenaudoti jo maistui bei gyvūnų ėdalui.

REKLAMA

Produkto vartojimas gali turėti nepageidaujamų pasekmių sveikatai, tokių kaip nuotaikos kaita bei padidėjęs nuovargis“, – pranešama skelbimuose.

Negrąžino nė vieno buteliuko

Anot „Lidl“ atstovės žiniasklaidai Linos Skersytės, produktų saugumas yra tinklo prioritetas, todėl periodiškai visiems produktams yra atliekami įvairūs produktų kokybės tyrimai, kurie leidžia reaguoti, jei yra pastebimi nuokrypiai, kurie neatitinka kokybės ar saugumo reikalavimų.

REKLAMA
REKLAMA

„Atlikus periodinius tyrimus buvo nustatyta, kad vienoje šio produkto partijoje aptiktas padidintas tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis, todėl dėl saugumo sumetimų buvo atšauktos visos šio produkto partijos visoje Europoje“, – informuoja L. Skersytė.

Ji prideda, kad šio aliejaus gamintojas yra sertifikuota Vokietijos įmonė.

„Prekė yra nišinio naudojimo, todėl jos įsigijimo kiekiai mūsų tinkle nėra dideli.

Produkto grąžinimo atvejų kol kas neužfiksuota. Produktas žalos sveikatai padaryti negali, tačiau suvartojus didelį produkto kiekį, gali sukelti tam tikras, nebūtinai pageidaujamas reakcijas, tokias kaip nuovargį ar nuotaikų svyravimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iki šiol jokių kreipimųsi dėl sveikatos sutrikimų iš pirkėjų nesulaukėme“, – patikina L. Skersytė.

Ištyrė gavę pranešimą iš Rumunijos

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos maisto skyrius (VMVT) informuoja, kad Kauno departamentas patikrinimą dėl tinklo parduotuvėse parduodamo „Vita D´or“ prekinio ženklo ekologiško šalto spaudimo kanapių aliejaus iš Vokietijos atliko gavęs Rumunijos atsakingos institucijos pranešimą.

„Pranešimas paskelbtas remiantis įmonės savikontrolės tikslais atliktų laboratorinių tyrimų rezultatais.

REKLAMA

VMVT Kauno teritorinis departamentas, remdamasis gauta informacija, atliko įmonės neplaninį patikrinimą, kurio metu dalį šių produktų, kuriems atliktas laboratorinis tyrimas, uždrausta tiekti rinkai (2550 vnt.), kitos dalies produktų tiekimas rinkai, remiantis atsargumo principu, laikinai sustabdytas. Iš viso iš Vokietijos gamintojo gauta 10278 vnt. (2569,5 litrų) šio aliejaus“, – praneša VMVT.

Tarnybos teigimu, vartotojai, įsigiję minėtų partijų ekologiško šalto spaudimo kanapių aliejaus, turi teisę grąžinti nesaugų produktą ir atgauti už jį sumokėtus pinigus.

„Nesaugų produktą galima grąžinti į prekybos vietą, iš kurios jis įsigytas, pateikiant įsigijimo čekį“, – primena VMVT.

užteko man vieno buteliuko kanapinuko ir nusispjaut,kas seime sėdi-žydriukės ar lesbiečiai.Dabar gyvenu kaip Amerige-nuo sudulėjusios lovos išvertęs plaukuotas kojas į nuvarvėjusią nuo lubų balą kaip į jūrą,o musės ant šluotos čirškia kaip papūgos ant palmių,pro išdaužtą langą matosi lakstantys musliukai kaip juodarasiai vietoj rubų prisidengę fikuso lapais,o atsilupusioje palubėje apkakota lempa šviečia kaip saulė Sacharos dykumoje.Ne gyvenimas,o rojus LT.Ir nusispjauti tie karantinai ir genderių pasai.
Išgėriau buteliuką aliejaus tai dabar po kosmosą skraidau , užvežkit dar , xa xa
Kokios markes aliejus?
Kokios markes aliejus?
Kuriam lidle cia galima nusipirkt?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų