Lenkijos maisto pramonė gali patirti milijardus zlotų nuostolių dėl žalingos druskos, kuri gamintojams buvo tiekiama iš „Anwil“ trąšų fabriko, rašo „Lietuvos Rytas“.

Dabar pigios techninės druskos pirkusių maisto pramonės įmonių vadovai neigia įtarę ar juolab prisidėję prie sukčiavimo. Nors yra nufilmuota, kaip didžiuliai kiekiai techninės druskos vežami į garsių bendrovių JBB, „Larus“, „Mroz“, „Piekus“, „Polsmaki“ sandėlius, jų vadovai neigia tokios druskos bėrę į produktus.

Centrinė sanitarinė inspekcija (CSI) nurodė kontrolieriams patikrinti druskos kokybę ir jos pirkimo dokumentus keliasdešimtyje tūkstančių šalies maisto įmonių. Patikrinus vos 6 tūkst. bendrovių aptikta 700 tonų užterštos druskos.

Poznanėje jos rasta marinuotuose burokėliuose, paprikose, salotose, raugintuose kopūstuose, tačiau CSI neskelbia tuos produktus gaminančių įmonių. Slupske tokia druska buvo aptikta dviejų kepyklų gaminiuose, Varšuvoje - net maisto parduotuvių lentynose.

Tiesa, CSI ekspertai ragina nepanikuoti, nes pavojaus dėl ūminio apsinuodijimo neva nėra. Tačiau Lodzės politechnikos universiteto chemijos laboratorijos specialistai, tikrinę atvežtus druskos mėginius, juose rado vėžį sukeliančių chemikalų.


Rašyti komentarą...
m
m
2012-03-07 09:33:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
vot vot valgykit lenkiska maista :FD
Atsakyti
0

S
Skanaus
2012-03-07 09:59:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikinu Lietuvos gyventojus, kurie važinėdami į Lenkiją ir pirkdami jų maistą, tuo pačiu mokėdami ten mokesčius, kėlė Lenkijos ekonomiką,o iš Lietuvos reikalavo pašalpos...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų