Lietuvos bankas Vilniaus apygardos teismui penktadienį, lapkričio 25 d. popietę, pateiks pareiškimą iškelti bankroto bylą bankui „Snoras“ .

Apie tai po neeilinio Vyriausybės posėdžio, vykusio ankstų penktadienio rytą, teigė Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas.

„Priežastys, nulėmusios tokį LB valdybos sprendimą, susijusios su banko finansine situacija. Administratorius patvirtino, kad turtas sumažėjo maždaug 3,4 mlrd. litų“, – po susitikimo Vyriausybėje sakė V. Vasiliauskas.

Pasak jo, banke trūko indėlių, vertybinių popierių, nebuvo suformuoti atidėjimai. Todėl, sakė V. Vasiliauskas,  įvertinęs banko pertvarkymo galimybes, teigė: „Mes nematėme jokių priežasčių, kad bankas galėtų sėkmingai gyvuoti“.

Indėlininkai pinigus atgaus dar šiemet

Finansų ministrės I. Šimonytės teigimu, iki naujųjų metų visi „Snoro“ indėlininkai, kurių indėlių suma neviršija draudžiamosios 100 tūkst. eurų sumos, turėtų atgauti savo pinigus.

Po penktadienį vykusio neeilinio Vyriausybės pasitarimo finansų ministrė sakė, kad jau pirmadienį Vyriausybė pasirinks banką, per kurį indėlininkai atgaus pinigus.

„Prioritetas bus teikiamas tiems bankams, kurie gali pasiūlyti plačiausią tinklą“, – sakė I. Šimonytė.

Finansų ministrės teigimu, žmonėms nereikia niekuo rūpintis ar nešti prašymų – visi apdrausti indėliai bus perkelti į pasirinktą banką, o informacija indėlininkams bus pateikta viešai. Per kurį banką bus sugrąžinti apdrausti „Snoro“ indėliai turėtų būti paskelbta pirmadienį.

REKLAMA

Skaičiuojama, kad apdraustų indėlių suma siekia 4,1 mlrd. litų.

Kitiems sugrąžintina pinigų dalis priklausys nuo to, kaip bankroto administratoriui pavyks parduoti likutinį banko turtą.

Skelbiama, kad banke „Snoras“ 440 tūkst. juridinių ir fizinių asmenų indėliai sudaro 5,6 mlrd. Lt, iš jų apdrausti yra už 4,1 mlrd. Lt. Visą indėlį (fizinių bei juridinių asmenų pinigai einamosiose sąskaitose) atgaus 11,1 tūkst. juridinių asmenų (88,5 proc. visų juridinių asmenų, turinčių banke indėlius) ir 376,3 tūkst. fizinių asmenų (88,3 proc.). Nustatyta, kad nacionalizuotame banke turto yra likę už 4,6 mlrd. Lt.


Rašyti komentarą...
t
taigi
2011-11-25 20:25:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
ka tik LB atstovas Geralavicius eilini karta PASITYCIOJO is jusu- jis pasake, kad indeliu sumazejo tik 0,7% (tik jei issiimtu kokie 7-8%- tada bankai pajaustu), t.y. AFERISTAI VYRIAUSYBEJ ir BANKUOSE gali siauteti toliau!!!!

Kvieciu visus SKUBIAI ATSIIMTI VISUS INDELIUS, nejaugi esat VERGAI!!!!

Tik _MASISKAS_ indeliu atsiemimas privers tuos bankus elgtis SAZININGIAU. Juolab, lietuviai, pagalvokit- juk kiti bankai is esmes yra skandinaviski- taigi visu ju filiailu Lietuvoje trukumus grynaisiias skubiai jie bus priversti dengti is savo "motininiu" banku!!!!! O pries metus-du jie milijardais persivede i Skandinavija!!!

TEGUL GRAZINA!!! NEBUKIT VERGAIS!!!!
Atsakyti
0

w
www
2011-11-25 21:41:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
taigi
esi visiskas menkysta. Neskleisk erezijosAtsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų