Antradienį pasaulinėje valiutų rinkoje pagrindinių porų kursų pokyčiai buvo neženklūs, palyginti su pirmadieniu. Labai reikšmingų naujienų, išskyrus ZEW instituto skaičiuojamo ekonomikos lūkesčių rodiklio, nebuvo laukiama. Tačiau rinką sujudino vienos iš reitingų agentūros pranešimas.
„Fitch Raitings“ paskelbė savo įžvalgas apie keturių valstybių tikimybę prarasti AAA skolinimosi reitingą. Labiausiai pažeidžiama buvo įvardinta D.Britanija, todėl jau ryte buvo sulaukta smarkaus svaro pigimo prieš JAV dolerį ir eurą. Po naujienų GBP/USD kursas krito apie 130 p. iki 1.6600. Tačiau dienos bėgyje svaras sugebėjo atsitiesti ir antradieninę prekybą ties 1.6742.
Paskelbtas D.Britanijos užsienio prekybos deficitas (7.2 mlrd. svarų) buvo didesnis nei prognozuotas (6.1 mlrd.). Tačiau ši naujiena netapo katalizatoriumi, kuris palaikytų svaro pigimą. Paskelbtas DCLG būsto kainų indeksas padidėjo nuo -5.6% iki -4.1%. Šiandien D.Britanija skelbtas darbo rinkos duomenis, taip pat bus sulaukta Anglijos centrinio banko vadovo M.King pranešimo bei centrinio banko infliacijos prognozės. Šie duomenys gali kursą veikti pakankamai stipriai, juolab iš JAV rodiklių skelbti neplanuojama.
EUR/USD valiutų poros kursas vakar beveik nepakito ir dieną baigė ties 1.4989 lygiu, tačiau visą dieną labiau dominuojantys buvo pardavėjai. Kursas vėl pakilo į pakankamai svarbų lygį ir artimiausiu laiku gali bandyti pakilti virš šiemetinių aukštumų (1.5060).
Vakar paskelbtas ZEW ekonomikos lūkesčių indeksas buvo mažesnis tiek Vokietijoje, tiek Europoje, tačiau bendro optimizmo jis neišvaikė. Indeksas per pastaruosius keletą praėjusių mėnesių rodė stiprų augimą, o smuktelėjimą galėjo sukelti pasklidusios abejonės dėl tolimesnio kapitalo rinkų augimo.
Eurą vis labiau palaikančiu veiksniu tampa centrinių bankų atstovų kalbos apie rinkos likvidumo mažinimo pradžią. Nors G-20 susitikime buvo nuspręsta dar neatsisakyti ekonomikos stimuliavimo programų, tačiau pasiruošiamieji monetarinės politikos griežtinimo darbai jau gali būti pradedami. Beje, apie tai užsiminė net ir FED atstovė J.Yellen. Nors FED ko gero bus vienas paskutinių centrinių bankų kelsiantis palūkanas, tačiau tam tikros monetarinės politikos griežtinimo priemonės gali būti pradedamos taikyti ženkliai anksčiau.
Pastebėtina, kad prie pakankamai reikšmingo lygio šiuo metu svyruoja EUR/USD (1.5000/60) kursas, aukso kaina ne itin daug pakilusi virš 1100.0 JAV dolerių, naftos barelio kaina nusitaikiusi į 80 JAV dolerių ribą. JAV akcijų rinkos indeksas S&P500 sukiojasi prie 1100.0 punktų atžymos. Ženklesnis indeksų ar žaliavų kainų pasikeitimas gali lemti tolimesnį JAV dolerio likimą. Kainoms kylant tikėtina išvysti pingančią JAV valiutą arba atvirkščiai.
Ženkliai pirmadienį kritęs USD/CAD kursas ir vakar koregavosi žemyn. Per pastarąsias dvi dienas JAV doleris prieš Kanados dolerį atpigo 2% iki 1.0497. Kanados dolerį palaiko kurį laiką pakankamai stabili naftos kaina, taip pat gerėjantys šalies makroekonominiai duomenys. Manoma, kad Kanada yra viena iš tų šalių, kuriose galima neužilgo sulaukti bazinių palūkanų didinimo.